Про це Ткаченко розповів в інтерв'ю. Серед тих митців, від яких не можна відмовлятись, міністр згадав про письменника Миколу Гоголя та художника Казимира Малевича.

До теми Українська російська мова, або Краще сперечатись з Лондоном про мову, а не з Москвою

Треба розділяти вихідців з України та українських діячів

Так, далеко не всі з них ідентифікували себе українцями, тому можемо розділяти вихідців з України та українських діячів мистецтва. Але не згадувати про те, що Чехов захоплювався Україною, що Чайковський родом звідси, було б дивно. Булгаков, само собою,
– зауважив Ткаченко.

Щодо тези про "українську російську" мову, яка прозвучала від прессекретарки президента Володимира Зеленського Юлії Мендель і спричинила скандал, то її Ткаченко не розуміє. Міністр наголосив, що такої дефініції нема. Він вважає, що для ідентифікації українців мова вкрай важлива, проте відштовхувати частину російськомовних патріотів не варто.

Буде ухвалена держпрограма підтримки української мови

Щодо української мови, то вона, наголосив міністр, переважає, проте багато людей у побуті таки використовують російську. Саме тому створюються платформи для безкоштовного вивчення української мови і буде ухвалена програма державної підтримки.

У мене дитина говорить по-українськи вдома, ми всі по-українськи говоримо. Але я помітив нещодавно такий цікавий момент: коли вона переходить на російську, то вже говорить з українським акцентом,
– розповів Ткаченко.

Цікаво Це називається суржиком, – Авраменко відреагував на "українську російську мову" від Мендель

Коротко про скандал з "українською російською" мовою

  • Мендель в ефірі телеканалу "Дом" зробила заяву про "мовний закон" та функціонування в Україні російської мови.
  • На думку Мендель, Росія не є монополістом на російську мову, а Україні слід заявити про існування "української російської мови".
  • Схожу думку висловив і глава МВС Арсен Аваков в інтерв'ю Дмитрові Гордону. Він наголосив, що російська мова не належить Росії.