У неділю, 28 травня, в мережі набув розголосу уривок з інтерв'ю Лукашенка пропагандисту Павлові Зарубину. На ньому диктатор роздумує про створення "союзу" між Білорусією, Казахстаном та іншими країнами саме з Росією для того, аби нарощувати чисельність нуклеарного озброєння. Про це інформує 24 Канал.

Дивіться також Гра в ескалацію: коли та скільки ядерних боєзарядів Росія може розмістити в Білорусі

Лукашенко про ядерку

Уже сміливо можна констатувати, що суб'єктність Білорусі – втрачена. Водночас, вочевидь, Лукашенко вирішив на цьому "досягненні" не зупинятися та створювати "союзну державу" зі залученням інших країн.

Якщо хтось хвилюється – не думаю, що Касим Токаєв (президент Казахстану – 24 Канал) переживає з цього приводу, але якщо раптом – то ніхто не має проти, щоб у Казахстану та інших країн були такі ж тісні стосунки, як у нас із Росією,
– сказав самопроголошений диктатор.

Залишається сподіватися у такому разі на здоровий глузд лідера Казахстану та інших глав держав, з якими зібрався створювати "союз" Лукашенко. Власне, навряд у світі, окрім як у Білорусі чи Росії, будуть розкидатися настільки небезпечними заявами про ядерну зброю.

Чергова порція маразму від Лукашенка: дивіться відео

Небезпечне партнерство

  • У березні 2023 року президент Росії Владімір Путін заявив про намір розмістити в Білорусі тактичне ядерне озброєння. Що не дивно, цю небезпечну ініціативу підтримали в Мінську.
  • Разом з тим цими днями, 25 травня, стало відомо, що міністри оборони обох країн таки підписали угоди, які нібито мали б пришвидшити підготовку до розміщення на території Білорусі "небезпечного атома".
  • Однак в Інституті з вивчення війни констатували, що це радше створює ризики для самого режиму диктатора Лукашенка, адже розв'язує руки у Кремлі для того, аби повністю контролювати державну систему влади Білорусі.