Про це в ефірі 24 Каналу заявив військовий експерт Павло Нарожний. Він додав, що застосування цієї зброї у військових цілях дуже малоймовірне.

Дивіться також У Білорусі є два типи ядерних носіїв, – полковник ЗСУ розкрив шантаж Путіна

На Білорусь накладуть нові санкції

За словами Нарожного, головним наслідком цих дій Путіна стане хіба що посилення санкційного тиску на його країну, а більше – на Білорусь. З військової точки зору, розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі не дає жодних переваг Росії.

"Тактична ядерна зброя не завдає такої великої шкоди, як стратегічна. Вона може застосовуватись для знищення ВОПів чи РОТів (взводних та ротних опорних пунктів – 24 Канал). Але якщо вони використають таку зброю, то найбільшу загрозу становить радіаційне забруднення на великій території – не лише самого місця вибуху, а й туди, куди подує вітер. Радіаційна хмара може легко дійти до країн ЄС. Якщо вітер буде у бік Польщі чи країн Балтії, то це буде надзвичайний рівень ескалації", – розповів військовий експерт.

Він додав, що такий сценарій малоймовірний. В основному ця ядерна зброя буде використовуватись Росією для шантажу країн Заходу.

Реакція країн НАТО

Павло Нарожний вважає, що країни НАТО не стануть дзеркально відповідати та розміщувати ядерну зброю в Польщі чи країнах Балтії.

"Американська ядерна зброя і так розташована в Німеччині. Американський літак Б-52 може за годину долетіти до Росії та завдати удар. В Середземному морі й в Атлантичному океані, я впевнений, є американські субмарини, які несуть стратегічну ядерну зброю і застосують її за потреби", – додав він.

Реакція Заходу на останню заяву Путіна

  • Сполучені Штати та їхні європейські союзники застерегли президента Росії Владіміра Путіна від "небезпечної" ядерної риторики. Видання Washington Post пише, що американські офіційні особи применшили значення цього кроку Путіна.
  • Джон Кірбі, координатор з питань комунікацій Ради національної безпеки, заявив, що немає жодних ознак того, що Путін "виконав цю обіцянку або перемістив будь-яку ядерну зброю".
  • Речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна наголосив, що цей план Росії посилює напругу: "рішення Путіна розмістити в Білорусі тактичну ядерну зброю та засоби її доставлення ще більше посилює напругу, пов’язану з російською агресією проти України".