Власне, міністр оборони Олексій Резніков давав пресконференцію для ЗМІ, на якій, з-поміж іншого, висловився щодо російської ядерної зброї на території Білорусі. Про це інформує 24 Канал.

Дивіться також Україна отримає ATACMS, а ударів по території Росії буде ще більше․ Інтерв'ю з ексглавою ЦРУ

Ядерна зброя – загроза для Білорусі

За словами Резнікова, Україна поки не володіє підтвердженою інформацією стосовно того, що в Білорусі уже є російська ядерна зброя.

За нашою інформацією, ми ще не бачили фактів. І в мене є деякі сумніви… Я поясню. Якби Росія дійсно прийняла рішення це зробити, вони б контролювали це самі. Якщо є ілюзії у глави Білорусі, що він буде це контролювати, він глибоко помиляється.

Окрім того, високопосадовець зазначив, що перекидання ядерки до Білорусі буде приводом для аншлюсу цієї країни з боку Кремля. Тобто це великий ризик для незалежності Мінська.

Що таке аншлюс

Фактично це анексія або насильницьке приєднання територій іншої країни, а потім впровадження там своїх законів та порядків. Здебільшого цей термін вживають, коли йдеться про захоплення Австрії нацистською Німеччиною у 1938 році.
Джерело: Вікіпедія

Водночас під час цієї пресконференції Резніков констатував, що Україна та інші європейські країни ретельно стежать за цією темою. Зокрема, найбільш зацікавлені такі країни, як Польща та Литва, вочевидь, тому що мають спільний кордон з Білоруссю.

Більше контексту

  • У березні 2023 року президент Росії Владімір Путін оголосив, що до 1 липня цього року в Білорусі побудують сховище для ядерної зброї.
  • У травні у Мінську заявили, що переміщення уже розпочалося. Однак аналітики висловили сумніви стосовно того, що це правда.
  • Власне, не виключено, що ці повідомлення є всього-на-всього частиною інформаційної кампанії зі залякування світу "небезпечним атомом".