Нова гра "ядерними м’язами": для чого Путін збирає новий радбез

18 жовтня 2022, 18:58
Читать новость на русском

Найближчим часом Росія може оголосити про підготовку ядерних випробувань. Водночас є великі запитання щодо того, чи має Кремль технологічні можливості для таких дій.

Вочевидь, у Росії не можуть застосувати такий тип зброї, а лиш прагнуть продемонструвати наміри до цього. Про це 24 каналу розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Зверніть увагу "Байден має інформацію щодо ядерних погроз Путіна": ексспівробітник КДБ про закиди Росії

Гра "ядерними м'язами"

Експерт зазначив, що на сьогодні є інформація про те, що в Баренцевому морі росіяни заблокували декілька секторів для начебто проведення ядерних випробувань.

Можливо, цей радбез пов'язаний з оголошенням випробувань ядерних зарядів або умовних ядерних зарядів. Це може бути щось дуже і дуже мале, але вони показуватимуть наміри, що можуть використовувати ядерну зброю. Можливо, це пов'язано саме з цим,
– пояснив оглядач.

За словами ексспівробітника СБУ, росіяни вже давно показують свої "ядерні м'язи", але не факт, що у них вони є.

"Останній раз, коли ще СРСР використовував ядерну зброю й проводив її випробування – це було 24 жовтня 1990 року, тобто майже 32 роки тому. Це були підземні випробування, а наземні були востаннє ще у 1960-х роках, тобто ще дуже давно. Тому не факт, що ядерна зброя у них у нормальному стані", – підкреслив Ступак.

Для чого Путін збирає новий "радбез": дивіться відео

Він розповів, період напіврозпаду тритію, який використовують у російській ядерній зброї, становить 12 років.

"Тобто постійно ці заряди треба доукомплектовувати, оновлювати й невідомо, чи робила це Росія. Ми ж бачимо загальне становище їхніх військ, коли немає навіть зимової форми. Не факт, що у них є 1500 зарядів, які вони анонсували загалом із 6000 зарядів", – додав експерт.

Читайте також Що приховує Путін за шантажем з "ядерним потягом" й "атомними торпедами "Посейдон"

Як відреагує світ

Ступак зауважив, що якщо Росія захоче випробувати ядерну зброю, Європа повинна зробити не просто заяви про стурбованість.

У Європі повинні робити активні кроки, щоб допомогти Україні, посилювати своє військове виробництво, виділяти кошти на розвиток свого ВПК. Американці теж повинні те ж саме робити. Також потрібно ще більше домовленостей, щоб передавати ще більше техніки Україні,
– резюмував оглядач.

Вас також може зацікавити – як уникнути ядерної війни: дивіться відео

Ядерна загроза: останні новини

  • Путін 21 вересня пригрозив світу ядерною зброєю. Він сказав, що Росія використає усі наявні засоби для "свого захисту". У своїй "промові" глава Кремля наголосив, що не блефує.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що погрози ядерною зброєю від очільника Кремля Владіміра Путіна не є чимось новим. Але, за словами українського лідера, не можна відкидати ризики.
  • На ймовірні дії Росії мають реагувати інші ядерні держави, щоб продовжувати стримувати Москву від агресивних намірів. Так вважає радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк.
  • На пресконференції в ООН Сєргєй Лавров став погрожувати "ядерною доктриною". Він заявив, що всі російські закони й доктрини, включно з ядерною, поширюватимуться і на "приєднані" через псевдореферендуми території України.
  • Водночас у Північному морі тривають ядерні навчання сил НАТО. США із країнами НАТО та з усіма країнами групи ядерного планування відпрацьовують можливе завдавання ядерного удару Росією.
  • Крім того, американський бізнесмен, засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск ніяк не вгамується із заявами щодо російсько-української війни. Цього разу він заявив, що Росія застосує ядерну зброю, якщо втратить Крим.
  • Нещодавно стало відомо, що глава Кремля Владімір Путін найближчими днями знову збирає членів Ради безпеки Росії на нараду. Причини й порядок денний цього дійства поки не оголошують.