Зокрема, на дії Кремля активно впливає реакція західних партнерів та міжнародної спільноти. Водночас Москва продовжуватиме використовувати свій ядерний шантаж до світу.

До теми Друг Путіна закликав підірвати ядерну бомбу на території Росії: чи здатен на це диктатор

Чи розглядає Росія можливість застосування ядерної зброї

Данілов наголосив, що все ще деякі держави бояться Росії через можливість застосування цією державою ядерної зброї. Тому намагаються всіма способами нівелювати цю загрозу.

"Вони вважають, що використання ядерної зброї буде та межа, яку не можна буде переходити, не можна цього допустити. Так, звичайно – цього не можна допустити", – сказав секретар РНБО.

Водночас він нагадав, що Москва продовжує ігнорувати норми міжнародного права й порушує закони та звичаї ведення війни. Данілов наголосив, що ці люди "живуть за своїми власними законами", тому і не звертають увагу на думку західного суспільства.

Він також наголосив, що ядерний шантаж Росії буде лишатися простим блефом, поки країни не піддаватимуться такому шантажу.

Росія не буде використовувати ядерну зброю до того часу, поки ви самі їй це не дозволите. Коли ви дозволите – вона її використає. Але це ваша позиція має бути. Для того, щоб раз і назавжди поставити крапку,
– розповів Данілов.

Крім того, секретар РНБО вважає, що попри внутрішніх розбіжностей між нашими партнерами, то рано чи пізно буде організована "антипутінська коаліція". Він порівняв це об'єднання зі створенням країнами-союзниками антигітлерівської під час Другої світової війни.

"Коли вона (антипутінська коаліція – 24 Канал) буде створена, як тільки наголос публічно буде наголошений, тоді набагато все це пришвидшиться", – підкреслив він.

Данілов вважає, що таке об'єднання сприятиме якнайшвидшій перемозі України й краху російських загарбницьких амбіцій.

У світі лунали заяви до ядерного роззброєння

  • Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш закликав держави, що мають ядерну зброю не застосовувати її для враження інших країн. Крім того, він також нагадав про зобов'язання щодо ядерного роззброєння.
  • До цього про ядерну безпеку висловлювався й Президент України Володимир Зеленський. На його думку, Путін не піде на застосування ядерної зброї, однак може влаштувати теракт на Запорізькій АЕС.
  • Водночас заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов має іншу думку. Він сказав, що Росія підступний противник, який готовий на все заради досягнення своїх цілей, нагадавши, про підрив окупантами Каховської ГЕС.