Про нові умови перевезення в чартерних рейсах та куди й коли українцям планувати відпустку – про це в ефірі 24 каналу розповіла співзасновниця туроператора TPG Олена Бойко.

Важливо Це досі небезпечно, – Кулеба пояснив, чи пускатимуть українців за кордон

Умови перевезення в чартерних рейсах

За словами Бойко, ще немає жорстких протокольних вимог щодо перевезень у літаках. В авіакомпаніях кажуть, що планують повну посадку, але з дотриманням норм безпеки: пасажири повинні перебувати в масках. Деякі авіакомпанії скасували ручну поклажу, щоби зменшити соціальні контакти.

Проте система вентиляції в літаках така, що дозволяє пасажирам перебувати близько одне до одного, проте мінімально контактувати. На трансферах людей розсаджуватимуть у шаховому порядку,
– зазначила Бойко.

Про Албанію

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що від сьогодні українців готові приймати в Албанії та США без обмежень на кордоні.

"Будь-який напрямок можна розглядати як цікавий, оскільки зараз мало пропозицій. Албанія – досить молодий напрям, лише 4 – 5 років на ринку України. Там середні ціни. Але ще не відомо, як зустрічатимуть туристів після приїзду", – сказала Бойко.

Якщо буде 2-тижнева обсервація, тоді у виїзного туризму немає перспектив цього сезону. Якщо ж цього не буде, то Албанія буде одним із найпопулярніших напрямків для України.

Туреччина

Відновити сполучення з Туреччиною планують з 1 липня. Як повідомила експертка, будь-яка країна зараз керується нормами безпеки.

У Туреччині перед тим, як запрошувати туристів, готелі отримують санітарний сертифікат. Він чітко регламентує кількість людей у готелі, відстані між лежаками. Режим "все включено" все ж буде збережений, але його видозмінять: не буде прямого доступу до їжі,
– пояснила Бойко.

Проте, за словами експертки, пропозицій гарячих турів буде мало, бо підвищені заходи безпеки потребують більше грошових вкладень.

Єгипет

Інформації про те, коли можна буде літати в Єгипет ще немає. Партнери чекають відкриття кордонів. Проте зараз там досить спекотно. Експертка зазначила, що радше розглядала б як варіант Кіпр та Чорногорію. Вони щотижня відстежують ситуацію в країнах, щоб відкрити кордони для іноземців.

До теми Україна відновила авіасполучення: куди й на коли заплановані рейси

Коли варто планувати відпустку

За словами співзасновниці туроператора, прогнозів цього року немає. Варто почекати ще кілька днів, перш, ніж купувати квитки й планувати відпустку.

"Скоро стане зрозуміло, чи готові інші країни приймати українців. Найголовніше питання – як люди повертатимуться в Україну, яких вказівок дотримуватись", – підсумувала Бойко.

Куди зараз можуть полетіти українці

Поки полетіти можна у такі країни:

  • США (нині там понад 1 мільйон хворих) – без обмежень на кордоні й без тестувань;
  • Албанія (майже 250 хворих) – без обмежень на кордоні й без тестувань;
  • Велика Британія (кількість хворих невідома) – 14-денний карантин після прибуття;
  • Туреччина (майже 22 тисячі хворих) – без обмежень на кордоні, але з обов'язковим тестуванням.

Які кордони відкриються для українських туристів / інфографіка 24 каналу
Які кордони відкриються для українських туристів / Інфографіка 24 каналу