Заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради Андрій Осадчук розповів подробиці обміну Медведчука.

До теми Яхту Медведчука за 8 мільярдів, яку обшукали в Хорватії, виставлять на продаж

Історія обміну Медведчука

Влітку 2022 року до Комітету з питань правоохоронної діяльності звернулися представники Служби безпеки України та Офісу генпрокурора щодо урегулювання обміну військовополонених на рівні закону.

Після чого члени комітету напрацювали відповідні внесення змін до низки кодексів України, які ухвалили окремим законом наприкінці липня (№7436-д). Вперше за новою процедурою обміняли держзрадника Віктора Медведчука.

Щодо Медведчука – це гарний приклад співпраці правоохоронних органів і нашого комітету. Мова про врегулювання процедури обміну військовополонених і заручників, яка раніше взагалі не була визначена законодавчо. Раніше суддям та прокурорам доводилось робити якісь неймовірні процесуальні кульбіти,
– розповів перший заступник Правоохоронного комітету.

На кого обміняли Медведчука

  • Нагадаємо, що 22 вересня додому повернули 200 українських героїв, серед яких герої Азовсталі. За них Росії віддали Медведчука.
  • Володимир Зеленський підкреслив, що Віктор Медведчук пройшов усі необхідні слідчі дії, а Україна отримала усі потрібні свідчення для встановлення справедливості у межах кримінальних проваджень.