Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що кордон перехоплення російських цілей можуть посунути вглиб України. Крім цього, українське ППО, яке зараз є біля Польщі, посунеться, створивши щільнішу оборону.

Дивіться також Знищення російських ракет силами НАТО: Польща пішла на безпрецедентний крок

Як польська ППО могла б захищати українське небо

За словами Світана, і літаки, і зенітно-ракетні комплекси, і радіотехнічні війська – це цілий комплекс заходів, який, якщо приймуть рішення, допоможе посунути кордон збиття ракет з польського-українського вглиб території України. Саме на цій відстані від Польщі до певної межі в нашій країні буде виконання цих завдань.

Це зенітно-ракетні комплекси, авіація, летючі радари, які можуть бачити на відстані 800 кілометрів, та радіотехнічні війська, які за сигналом виявляють російські летючі апарати,
– пояснив військовий експерт.

Світан наголосив, що російські повітряні цілі збивати над містами не можна, адже це може призвести до збитків від уламків. Тому ці моменти, ймовірно, є в цьому договорі між Польщею та Україною, аби ППО обох країн змогли це обговорити.

Цей договір закритий і секретний. Це дуже правильно та грамотно. Однак там пропишуть рубежі передачі управління, перехоплення відповідальності однієї та іншої країни,
– зауважив військовий експерт.

Він також розповів, що завдяки польській допомозі українські зенітно-ракетні комплекси зможуть посунути трішки дальше, вглиб території нашої країни, роблячи щільніший щит. Тоді польській ППО можливо навіть нічого збивати не буде, адже туди цілі не долітатимуть.