Під час спільної пресконференції польський прем'єр та український лідер висловилися щодо реалізації положення про збиття ракет країни-агресорки силами НАТО.

Дивіться також У Польщі створять Український легіон для вишколу українців за кордоном, – Зеленський

Серйозний крок, але не завершений

За словами Дональда Туска, розмови про збиття НАТО повітряних цілей, які перебувають над Україною та рухаються у напрямку Польщі, точаться вже давно.

Варшава першою почала говорити про необхідність збивати ракети та дрони в українському просторі, не чекаючи коли вони перетнуть натівський повітряний простір.

Водночас Туск додав, що для реалізації такого кроку необхідна однозначна співпраця в рамках НАТО. "Такого роду акції вимагають спільної натівської відповідальності", – уточнив він.

Польський прем'єр зауважив, що не має ілюзій, бо розуміє, що це нелегке рішення. Тому у двосторонній угоді про гарантії безпеки з Україною вказано на необхідність розмови про збиття силами НАТО російських ракет і залучення до неї союзників по Альянсу.

Дональд Туск підкреслив, що зроблено серйозний крок у цьому напрямку, втім, він не завершений. Попереду ще – домовленості з іншими країнами НАТО.

Зеленський, виступаючи, сказав, що в угоді передбачено розробку механізму щодо збиття в повітряному просторі України російських ракет і дронів, випущених у напрямку Польщі. Президент висловив сподівання, що команди країн, міністри оборони, військові пропрацюють рішення, яке дозволить швидко реалізувати цей пункт угоди.

Також Зеленський зустрівся з керівником Польщі Анджеєм Дудою. Той запевнив у цілковитій підтримці вступу України до НАТО і пообіцяв підтримати це на саміті у Вашингтоні.

Нагадаємо, що під час повітряних атак ракети окупантів вже перетинали простір країн НАТО. Так, одна з російських ракет побувала 39 секунд у повітряному просторі Польщі і повернулася в Україну. Втім, тоді у Варшаві вирішили не збивати снаряд. Також на території Польщі та Румунії кілька разів виявляли уламки російських дронів.

Володимир Зеленський неодноразово просив Альянс допомогти у знищенні повітряних цілей над Україною. Апелюючи до військової допомоги Ізраїлю з боку союзників, президент звинуватив НАТО у подвійних стандартах.