За словами Борреля, Росія намагається чинити тиск, аби Саміт миру не завершився позитивно для України. Про це він заявив напередодні засідання Ради ЄС, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Дивіться також Не дуже сильне рішення, – Зеленський про те, що Байден може не приїхати на Саміт миру

Росія намагається зірвати Саміт миру

За словами Борреля, Кремль навіть скликав зустріч БРІКС, щоб вимагати у країн-членів не їхати на Саміт.

Вони (росіяни – 24 Канал) скликали зустріч БРІКС у Москві, щоб тиснути на них, аби ті не поїхали на Саміт. Якщо вони не хочуть, щоб країни туди їхали, це означає, що конференція важлива,
– сказав Боррель.

До слова, раніше видання Politico повідомило, що Росія планує провести зустріч країн БРІКС приблизно в той самий час, коли має відбутися український Саміт миру у Швейцарії.

Представник Китаю може не з'явитися на Саміті миру

Москва збирає зустріч на рівні міністрів закордонних справ. Зокрема, це означає, що Китай може направити верховного представника Ван Ї не на швейцарську зустріч, а в Росію.

За інформацією Politico, раніше Пекін вже попереджав дипломатів ЄС, що "не буде схильний" відправляти представників високого рівня на швейцарський саміт, якщо туди не запросять Росію.

  • Нагадаємо, що перший глобальний Саміт миру відбудеться вже 15 – 16 червня у Бюргенштоці. Він має стати платформою для діалогу щодо способів досягнення миру в Україні згідно зі Статутом ООН і нормами міжнародного права.
  • На захід запросили лідерів усіх країн, окрім Росії.