Про це 24 каналу розповів співзасновник Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський. За його словами, окупанти довго готувалися до інтеграції тимчасово окупованих територій та українців.

Важливо У мене на руках було сім трупів, – мешканець Маріуполя розповів про життя у "пеклі" через путіна

Так звані "транзитні центри" існують ще з 2017 року. А з 2008-го у них за підтримки мзс працює програма "сооттєчєствєнікі" щодо переселення російськомовного населення з пострадянського простору до віддалених районів росії.

Можуть просто забрати дітей, які живуть у бабусь та дідусів

Окупанти створили "транзитні центри" для дітей-сиріт та дітей, чиїх батьків позбавили батьківських прав. Цю програму курує депутатка держдуми росії анна кузнєцова та омбудсмен марія львова-бєлова.

За словами Лисянського, до прикладу, в ОРДЛО окупанти зараз серйозно посилили контроль над батьками. Якщо дитина проживає в бабусі чи дідуся, то її реально можуть забрати.

Якщо там батька мобілізували, мама на заробітках, а дитина мешкає з бабусею та дідусем, то приходить "комісія" окупантів, забирає дитину та відправляє до "центрів", де її ідеологічно "промивають". Вони займаються вивченням російської ідеології, після чого дитину відправляють до росії,
– зазначив Лисянський.

Тим часом в росії проходять спеціальні курси для батьків з ідеологічного виховання. Вони зосереджені на те, щоб люди могли "правильно" виховати дітей з тимчасово окупованих територій України.

Лисянський про воєнні злочини росіян щодо українських дітей: дивіться відео

Додамо, на Херсонщині 12 жителів окупованого села пішки евакуювалися на підконтрольну Україні територію. Люди літнього віку пішки здолали кілька кілометрів та перейшли через річку Інгулець, щоб дістатися до місця, де немає окупантів.