Про це 24 каналу розповів співзасновник Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський. Окупанти не відмовляються від ідеї проведення "референдумів", попри те, що не мають необхідної підтримки серед місцевих.

Цікаво Референдуми на окупованих територіях: вороги визнають, що їх буде неможливо провести, – ISW

Луганщина "готова" до псевдореферендуму

Лисянський зазначив, що на Донбасі окупанти не хочуть проводити "референдум", поки не загарбають усю Донецьку область. Тому до псевдореферендуму готова лише Луганщина.

Там уже сформували й дільниці, й спостерігачів, й агітаційні компанії уже в них проводяться. Але я бачив план проведення агітаційних заходів на власні очі, й він там розписаний до кінця вересня,
– зауважив співзасновник Інституту стратегічних досліджень та безпеки.

Як готують "референдум" на Харківщині

За словами Лисянського, на Харківщині ще не оголосили про проведення "референдуму". Формують поки лише соцопитування, які спрямовані на те, щоб повідомити населення, що відбудеться "референдум". Там є такі питання:

  • Чи підтримуєте ви приєднання до росії?
  • Чому ви підтримуєте приєднання до росії?

"Ні", – там не можна сказати. Якщо людина скаже "ні", або відмовиться відповідати, до неї навідаються спецслужби, комендатура тощо. Тож правду в цих опитуваннях люди не кажуть", – наголосив він.

Як готують псевдореферендум на Півдні

Співзасновник Інституту стратегічних досліджень та безпеки розказав, що на Півдні нині окупанти формують виборчі дільниці. У кожному місті планують відкрити від 3 до 5 виборчих дільниць.

Це дуже мало, 5 виборчих дільниць, наприклад, на Мелітополь або Бердянськ. Хочуть, аби просто біля них стояла черга з 20 людей, і була змога в пропаганди зробити матеріал, щоб показати, як люди хочуть возз'єднання з росією,
– підкреслив Лисянський.

Хто займається підготовкою "референдумів"

Він також розповів, що питання підготовки "референдумів" збираються інститутом соціальних досліджень, яка є організацією кірієнка. Ще працюють політтехнологи прігожина, фонд захисту національних цінностей. На Півдні сидить такий собі малькевич, у Луганській області – шугалєй.

До теми Працюють політтехнологи пригожина, – Лисянський прокоментував "референдум" окупантів

"Вони це все систематизують і передають путіну, і той уже приймає рішення. На сьогодні, за моєю інформацією, "референдум" вони хочуть перенести на жовтень", – сказав співзасновник Інституту стратегічних досліджень та безпеки.

11 вересня – дата регіональних виборів у росії

Лисянський зазначив, що 11 вересня в росії відбудуться регіональні вибори. Там досі не закрите питання наглядачів на виборчих дільницях.

Це для них додаткове навантаження, а тут ще й на окуповані території людей відправляти. Усі залучені в самій росії, і тому вони хочуть розділити це,
– зауважив він.

Росія вже запустила інтеграційні процеси

Співзасновник Інституту стратегічних досліджень і безпеки додав, що окрім "референдумів", росія вже запустила інші інтеграційні процеси на окупованих територіях України. Наприклад, на Півдні вони вже проводять навчання адвокатів і нотаріусів за російськими стандартами, щоб дозволити їм працювати з російським законодавством. Крім того, вже створили федерації профспілок.

"Вони створюють дуже багато громадських організацій на папері, і потім через них вони будуть легалізувати ось ці псевдореферендуми. У Луганську й Донецьку в них є адміністративна база, а на Півдні нічого немає. Ні депутатів, ні штучних партій", – наголосив Лисянський.

За його словами, профспілки й адвокатура України повинні відреагувати на це й повідомити світу про ці процеси на окупованих територіях. Треба не дати окупантам за допомогою таких організацій провести "референдуми".

Лисянський про псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях: дивіться відео

Псевдореферендуми на окупованих територіях: останні новини

  • Окупанти все ж можуть спробувати провести 11 вересня псевдореферендуми. Деякі синоптики очікують, що цього дня буде підвищений рівень "бавовни" в повітрі.
  • На Херсонщині вже відомі "результату референдуму" ще до його початку. У планах окупантів уже зазначено, скільки виборців прийшли на дільниці і скільки проголосували за входження області до росії.
  • Директор програм політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай вважає, що в кремлі вже визначились із псевдореферендумом на окупованих територіях України. Росія може намалювати собі 80% підтримки.