Вас можуть заспокоїти знання про те, як розпізнати різну зброю за звуком. Поради дав один з поліцейських на своїй інстаграм-сторінці, але ми не будемо розповсюджувати його дані у цілях безпеки.

До теми На Троєщині пов'язали диверсантів: відео з місця

Як розпізнати різну зброю за звуком

  • Якщо чуєте довгий та протяжний свист, то це міна. Одразу падайте в будь-яке заглиблення чи ямку або просто на землю.
  • Майже такий самий звук видають гаубиці, але вони швидше летять. Тож у ваших інтересах якомога швидше зорієнтуватися.
  • Танки чути лише в момент попадання, але вони перезаряджаються близько 4 секунд. Тож якщо відчули, що по вас хоче вдарити танк, біжіть якомога швидше до укриття або падайте на землю. Зауважте, що танк розриває все в радіусі 7 метрів.
  • За хорошої погоди гради чути дуже далеко – за звуком вони нагадують шелестіння. Є 14 секунд на те, щоб знайти укриття. Град не пробиває на виліт, тому підійде навіть невелике заглиблення або яма.
  • Смерчі працюють так, що шансів мало. Вони відкриваються за 10 – 20 метрів над землею та закидують усе касетними. Лягаємо на землю й чекаємо, що виживемо.

Про що повідомляти

Джерело: "Погляд Приірпіння"

Якщо гудить, неначе якийсь транспорт, не повідомляйте про це, адже це можуть бути наші українські військові. Якщо чуєте літак чи гелікоптер – те саме. Якщо чуєте глухий звук гупання – це ППО, про них не треба писати.

Якщо ви чуєте потужний довгий "бабах" – це вибух. Якщо ви побачили техніку без розпізнавальних знаків, не пишіть про це в чати, а одразу повідомляйте одразу нашим військовим або правоохоронцям.