У документі наведені основні аргументи противників відставки глави Нацбанку і можливі відповіді на них. Він потрапив у розпорядження The Бабель.

Зверніть увагу "Це остання крапля": Dragon Capital зупиняє інвестиції в Україну через відставку Смолія

Теза: МВФ відмовиться від співпраці з Україною, тому що тиск на Смолія порушує меморандум

У "Слузі народу" на неї пропонують відповідати так:

"МВФ, як і будь-які інші західні інституції, не захищає певну особу, він завжди захищає певні принципи. Зокрема, і принцип незалежності Національного банку. Цей принцип є непорушним для нас. Сенс існування НБУ полягає в тому, що він має бути позбавлений політичних впливів та не залежати від тієї чи іншої агітації політичних сил. Це просто фейк, чергова видумка наших опонентів – що ми нібито хочемо підпорядкувати Національний банк якомусь політичному завданню…"

Теза: У нас буде як у Венесуелі чи у Лівані — національне банкрутство

"Якщо вже беретеся лякати Венесуелою чи Ліваном, розповідайте історію до кінця: чому саме там така ситуація? Хіба тому, що когось відправили у відставку з якоїсь посади? Ні. Ліван та Венесуела — це як раз зворотні приклади до ситуації, що є у нас зараз…"

Теза: Захід вже надсилає Зеленському сигнали, що треба негайно зупинитись і не чіпати керівництво Національного банку

"Маємо розуміти, що справді самостійна Україна нікому не потрібна в цьому світі, окрім нас самих. Це виключно справа нашої держави — хто буде очолювати Національний банк. Конституція та чинний закон про Національний банк чітко визначають як підстави звільнення тієї чи іншої особи з посади голови Національного банку, так і підстави і умови для призначення…"

Теза: Зеленський хоче зробити приємне Коломойському

"Слуги народу" пропонують відповідати так:

Говорити про "приємне" для Ігоря Коломойського після прийняття банківського закону, який вимагали в МВФ та фактично розробляли за участі Національного банку – якось дивно. Суди вже керуються цим законом та тими нормами, які лобіював передовсім Національний банк. Чи може якось вплинути на це заміна голови Національного банку?

Що ще мають розповідати про відставку Смолія "слуги" – у документі:

Відставка Смолія: коротко про головне

  • Яків Смолій ввечері 1 липня подав у відставку з посади голови Національного банку України. Хоча раніше заявляв, що має намір залишатися на посаді голови до кінця своєї каденції – 2025 року. Нацбанк він очолив в березні 2018 року.
  • Причиною відставки Смолій назвав систематичний політичний тиск на керівництво НБУ.
  • В Офісі Президента заявили, що правління НБУ продовжуватиме свою діяльність на засадах незалежності та професійності.
  • Голова комітету з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев вважає, що відставка Смолія може вплинути на відносини України з МВФ. Нардеп висловив думку, що існує прямий взаємозв'язок між звільненням Смолія та траншами від МВФ, однак це не покращить наші відносини з фондом.
  • Якщо відставку затвердять, то обов'язки глави Нацбанку виконуватиме його перша заступниця – Катерина Рожкова.