Як відреагували світові політики на підписання торгової угоди читайте у матеріалі 24 каналу.

Актуально Британія остаточно відмовилась від переговорів з ЄС на тлі Brexit: заява

  • Глава Євроради Шарль Мішель назвав угоду найкращим із можливих результатів для людей та бізнесу. ЄС та Велика Британія підтримуватимуть єдність, незважаючи на Brexit
  • Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Велика Британія залишиться надійним партнером ЄС. Разом вони зможуть "досягти спільної глобальної мети".
  • Президент Франції Еммануель Макрон зауважив, що торгова угода захистить "наших громадян, наших рибалок і виробників". За словами французького лідера, "Європа рухається вперед і може дивитися в майбутнє єдиною, суверенною і сильною".
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель оголосила про історичне значення факту підписання угоди.
  • Прем'єр-міністр Ірландії Міхал Мартін назвав угоду "хорошим компроміcом і збалансованим результатом". Це дозволить уникнути жорсткого кордону між Північною Ірландією і Республікою Ірландія.

Що ще відомо про реакцію на угоду

Торгову угоду також підтримали прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, прем'єр Португалії Антоніу Кошта та канцлер Австрії Себастьян Курц.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зауважив, що переговори з ЄС подарували його країні стабільність.

Водночас перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен наголосила, що Шотландія має стати незалежною, адже країна не підтримувала Brexit.

І не буде жодної угоди, яка коли-небудь компенсує те, що забрав у нас Brexit. Для нас настав час накреслити власне майбутнє як незалежної європейської нації,
– заявила посадовиця.