Під час інтерв'ю Володимир Зеленський відповів на питання, як Україна буде відповідати на мобілізацію 300 тисяч військових Росії. За його словами, не факт, що це – кінцева кількість військових, яких вони мобілізують, передає 24 Канал.

Дивіться також Будуть три лінії оборони: Зеленський відповів, наскільки вони готові й коли їх завершать

Ми повинні підготуватись

Відповідно до інформації нашої розвідки до 1 червня 2024 року росіяни мають бути готові мобілізувати 300 тисяч військових, а підготовка в Росії дуже коротка. За словами президента, це ми бачимо по рівню підготованих бійців на фронті, тобто ворогу знадобиться десь місяць, щоб мати такий об'єм людей.

Ми повинні розраховувати на цю інформацію, яка є у нас та повинні бути готовими,
– сказав він.

Зеленський наголосив, що стримувати – це мало, бо це і зброя, і люди.

Ми передали нашим партнерам інформацію про те, що нам потрібно не тільки для того, аби стримувати, а й зривати контрнаступальні дії ворога,
– зазначив він.

Президент вкотре наголосив, що найбільш болючі втрати для нас – це втрати людей та руйнування сіл та міст. Він також сказав, що для того, щоб зривати плани ворога повинен бути підготований особовий склад, які мають приходити замість тих, хто стоїть зараз.

За словами Зеленського, потрібен великий об'єм резервів, особливо людей із досвідом.

У Росії кажуть про збільшення охочих мобілізуватись після теракту в "Крокусі"

  • У російському концертному залі "Крокус Сіті Холл" 22 березня відбувся теракт, внаслідок якого загинуло 144 особи. Після цього російське міноборони заявило про збільшення кількості охочих воювати в Україні.
  • Аналітики пояснили, що у міноборони Росії сказали, що нібито контракти на військову службу захотіли підписати 16 тисяч росіян, а більшість претендентів вказали, що основний мотив підписання контракту – "помститися" за жертв у "Крокусі".
  • Мета створеної міноборони Росії "картинки" – переконати інших за принципом "стада" теж йти на війну в Україну. Так Росія прагне виправдати свої довгострокові військові зусилля в Україні.