Водночас українське МОЗ змінить алгоритм вимірювання показників активних випадків. Про це Степанов сказав під час брифінгу, повідомляє 24 канал.

Важливо Німеччина виступила проти закриття внутрішніх кордонів ЄС під час пандемії

Очільник МОЗ пояснив, що Україна вимірюватиме кількість активних хворих в інших країнах так, як це робить ЄС.

Буде два показники, при перевищенні яких буде відповідно віднесена країна до "червоної" або "зеленої" зони. Це показник, якщо приріст хворих за останні 14 днів перевищує такий приріст на території України, а другий показник, якщо відсоток в іншій країні за останні 14 днів у порівнянні з минулими 14 днями буде більше ніж 30%,
– пояснив Степанов.

Він додав, що перелік країн з визначенням, до якої зони вони відносяться по показниках захворюваності на COVID-19, буде оновлюватися один раз на тиждень.

Актуально ЄС залишить закритими кордони ще на 2 тижні, – ЗМІ

Як зараз відбувається поділ країн на зони

  • Раніше Кабінет Міністрів встановив показник в 55 активних хворих на COVID-19 на 100 тисяч населення. Відповідно до перевищення цього показника в іншій країні, вона відносилася до "червоної" зони.
  • Останнє оновлення переліку країн "червоної" та "зеленої" зон відбулося 27 липня, оприлюднення цієї інформації на сайті МОЗ – 28 липня.
  • Згідно з даними МОЗ, в Україні фіксується 66,7 активних випадків COVID-19 на 100 тисяч населення. Таким чином Україна віднесена до країн "червоної" зони.