У п'ятницю, 20 листопада, стало відомо, що додому повернулись військовослужбовці окремого батальйону морської піхоти ВМС. Як зазначає член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Ігор Копитін, історія їхнього визволення вартує того, аби про неї зняли фільм.

Читайте також Заплатять за все: як і коли Україна може отримати перші репарації від Росії

Звільнення відбулось завдяки втечі

Відомо, що вояків ВМС утримували на непідконтрольній території України. Наші військові звільнили своїх побратимів завдяки добре спланованій операції.

Вдалося організувати втечу розвідників з полону, а потім переправити їх на підконтрольну Україні територію. Наразі хлопці у безпеці та їх життю нічого не загрожує,
– написав Копитін.

Окрім того, він подякував всім, хто долучився до "планування та реалізації надскладної та ризикованої спецоперації".

Хто спланував звільнення захисників

Про утримання морпіхів дізналися у командуванні Збройних Сил та вирішили спланувати операцію, щоб спробувати витягнути хлопців з полону.

Своїх не кидаємо. Участь в операції зі звільнення військових брав миколаївець, "кіборг" та захисник "Азовсталі" Артем Дибленко, який нещодавно сам повернувся з ворожого полону, та офіцери морської піхоти з позивними "Лютий", "Баркас" та "Омега",
– написав депутат.

Він зазначив, що цих три військовослужбовці фактично спланували операцію зі звільнення. Нардеп зазначив, що поки не може назвати їхні справжні імена, але обов'язково це зробить після перемоги України в цій війні.

Чи готова Україна до повернення усіх своїх людей

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський виступав на саміті країн Великої двадцятки. Він запропонував новий формат обміну полоненими – "усіх на усіх". Тобто глава нашої держави хоче, аби всі українські захисники та цивільні повернулись додому. За його словами, це є однією зі складових формули, яка забезпечить мир.

Варте уваги – понад 40 воїнів Збройних Сил повернулись додому: дивіться відео