Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами. Він також додав, що робота у цьому напрямку триває, передає 24 Канал.

Важливо Найглибше просування ворога – 10 кілометрів: Сили оборони стабілізували ситуацію на Харківщині

Як змусити Росію вивести війська з України

Повномасштабна війна в Україні триває вже понад 2 роки. Попри значні втрати, ворог продовжує тиснути на всій лінію фронту та намагається просунутися вглиб українських територій.

На думку Зеленського, щоб змусити Росію вивести свої війська з території України, необхідно мати серйозну підтримку кількох країн і відповідне комюніке, яке надасть нашій країні дипломатичну перевагу. Коли буде створений відповідний документ, то до процесу виведення окупаційних військ можна залучати майданчики у різних країнах. На таких платформах країни зможуть обговорювати кожен пункт і доопрацьовувати його, якщо в тому буде потреба.

Тільки коли план буде повністю готовий, то тоді його можна передавати представникам Росії. До прикладу, Володимир Зеленський навів зернову угоду, яку погоджували з ООН та Туреччиною. Втім, недолік цієї угоди був у тому, що до процесу було залучено лише 2 країни, тому Росія змогла "вислизнути" з домовленостей, а Україні довелося в складних умовах створювати новий зерновий коридор.

Зеленський також наголосив, що перед тим, як говорити з представниками Росії, необхідно мати чіткий, погоджений всім світом план. Президент наголосив, що наразі Україна працює в різних напрямках, і це питання залишається актуальним.

Так, Зеленський проводить переговори з лідерами країн світу, а керівник ОП Андрій Єрмак – з дипломатами й послами. У комплексі така робота позитивно впливає на підтримку України.

Інші заяви Володимира Зеленського під час спілкування з журналістами

  • Ворог від 10 травня 2024 року проводить наступальну операцію на Харківщині. Як повідомив Володимир Зеленський, найглибша точка просування окупантів на цій ділянці фронту – 10 кілометрів. Наразі українським захисникам вдалося стабілізувати ситуацію в Харківській області.
  • Президент України додав, що нині ворога зупинили на першій лінії оборони. Зеленський пояснив, що ворогу вдалося перетнути кордон, оскільки перша лінія оборони розташована під постійними обстрілами з боку росіян. Через це українським захисникам було складно будувати фортифікації.
  • Говорячи про те, чому росіянам вдалося перетнути кордон, Зеленський зауважив, що це сталося з кількох причин. По-перше, українським захисникам не вистачає систем ППО, щоб давати відсіч ворогу. Річ у тім, що російські військові атакують з повітря, використовуючи авіабомбами, а також обстрілюють територію з артилерії, яка також розташована за кілька кілометрів від лінії кордону. По-друге, 8 місяців паузи у наданні військової допомоги вплинули на ситуацію на фронті загалом.