Українці активно почали давати друге життя речам, які вже відслужили. І пов'язано це зовсім не зі скрутою. Шукають якість і намагаються врятувати планету.

Читайте також: Підвищення екоштрафів у 100 разів – шлях до збереження здоров'я нації

В YouTube блогери, які розповідають, як стильно виглядати з секонд-хенду, назбирують сотні тисяч переглядів.

Топ-покупки з секонд-хенду: відео Irin Symchych

В секонд-хенді можна придбати, до прикладу, гірськолижну куртку за 100 гривень, а сорочку і кофтину – за 82 гривні. Усі речі в хорошому стані.

Проте послідовники розумного споживання навіть відходам із секондів знайшли застосування. Чотири роки Олег Звонарьов і Аня Сігорська займаються апсайклінгом – змінюють застосування старих речей. В їхньому випадку шиють сумки зі старих курток. Хоч це і складніше, ніж створити річ зі шматка нової шкіри.

рюкзаки
Сумки зі старих курток

На створення одного рюкзака витрачають десять годин. Тому й собівартість навіть більша, ніж у сумки зі звичайного магазину. Частково це через те, що якість речі має бути найвищою.

Їх можна навантажувати, шлейки витримують, не вириваються. Сам виріб тримає форму та не пропускає вологу,
– засновниця бренду рюкзаків Анна Сігорська.

І якість дозволяє завдавати планеті менше шкоди.

Цей рюкзак може експлуатуватися продовж трьох або чотирьох років. І робиться це для того, аби було менше споживання. Чим рідше людина викидає речі і купує нові вироби, тим це краще для навколишнього середовища,
– пояснив засновник бренду рюкзаків Олег Звонарьов.

Ті ж, хто не наважуються на такі кроки, можуть розпочати з простого. Викинути або краще віддати все зайве. Те, що не приносить вам задоволення. А перед тим, як купувати, сім разів подумайте, чи це не буде ще однієї парою джинсів, яку ви одягнете лише декілька разів в сезон.

Скільки часу розкладається інше сміття: дивіться інфографіку:

сміття