На лінії розмежування з окупованими територіями на сьогодні діє 5 пунктів пропуску: 4 на Донеччині та 1 на Луганщині. Для перетину лінії розмежування необхідний паспорт та дозвіл від СБУ. А на перевезення товарів існують значні обмеження. Правоохоронці перевіряють людей за системою ГАРТ, тобто в базах усіх силовиків.

Читайте також: Сивохо назвав перший крок для реінтеграції Донбасу

"Чомусь в середині країни ми використовуємо не лише систему ГАРТ, а й дозвільну систему. Це система коли людина повинна, перед тим, як перетинати лінію зіткнення, отримати дозвіл", – пояснив голова громадської організації Група впливу Тетяна Дурнєва.

Правила мали змінитися ще 29 жовтня згідно з постановою №815 Кабінету міністрів. Однак, через суспільне невдоволення, впровадження змін перенесли.

Перетин лінії розмежування
Перетин лінії розмежування

Щодо нових правил перевозу товарів та готівки, радник міністра у справах ветеранів та тимчасово окупованих територій Артем Саліхов, пропонує наступні зміни.

З окупованої території громадянам дозволено перевозити до 50 тисяч гривень без підтверджуючих документів, з української території на тимчасово окуповану близько 20 тисяч гривень,
– радник міністра у справах ветеранів та тимчасово окупованих територій Артем Саліхов.

Нові правила, на думку радника РНБО Сергія Сивохо, мають змінити ставлення людей з окупованої території до України та прискорити процес реінтеграції Донбасу.

Карта
Карта окупованих територій/ Інфографіка 24 каналу