Віктор Пінчук запевняв, що в середині 2000-х передав їм гроші для купівлі одного з найбільших в Україні підприємств з видобутку залізної руди. Проте чоловік не отримав ні підприємства, ні грошей. За ці роки утрачений прибуток Пінчук оцінив у два мільйони доларів.

Судовий процес міг стати не менш скандальним, аніж суперечки між російськими олігархами Березовським та Абрамовичем. Ті, з’ясовуючи стосунки в лондонському суді, розповіли про чимало таємниць, зокрема, як ділилася державна власність в Росії в 1990-х роках.

Читайте також: Хто ввійшов до ТОП-10 найбагатших українців

Схожі подробиці могли повідомити й українські олігархи. Але в січні 2016-го, за кілька днів до початку слухань по суті, Пінчук, Коломойський і Боголюбов уклали мирову угоду.

На початку XXI століття українські олігархи взялися ділити найбільші підприємства Кривого Рогу — уламки радянської промислової імперії, які були багаті на поклади залізної руди. Відтоді вони міцно закріпилися у світових рейтингах багатіїв. Натомість робочі околиці живуть незаможно, як і раніше.

Працівник Криворізького Залізнорудного Комбінату (КЗРК) Олександр Потапенко скаржиться на власників підприємства.

Чи задоволені ми зарплатою? Звісно ні. Мій кум поїхав працювати на польську шахту. Умови праці набагато кращі. Отримує від 1600 до 2000 доларів на місяць. У нас, враховуючи всі надбавки, прохідник отримує в кращому разі 400-500 доларів. А працювати набагато небезпечніше, ніж там,
– зазначає Олександр.

КЗРК, де працює Олександр, має чотири шахти й майже 600 мільйонів тонн покладів залізної руди. Через це підприємство судилися в Лондоні олігархи. Руду добувають під землею. У складних умовах, з глибини в понад півтора кілометра, робітники щороку дістають 5 мільйонів тонн руди. Здебільшого сировина йде на експорт: у Польщу, Чехію, Румунію, Китай тощо.

Як змогли домовитися Пінчук з Коломойським та Боголюбовим – дивіться у журналістському розслідуванні "Слідство.Інфо".