Про це заявив український дипломат, колишній генеральний консул України в Стамбулі, глава благодійного фонду "Майдан закордонний справ" Богдан Яременко в коментарі виданню "ГОРДОН".

Читайте також: Єврокомісія визнала референдум у Каталонії незаконним

Він додав, що Україні варто сподіватися, що іспанські та каталонські політики домовляться.

"Каталонія – один з найбагатших регіонів Іспанії. Прихильники відділення якраз і акцентують увагу на тому, що Каталонія віддає в іспанський бюджет набагато більше, ніж отримує звідти. Зараз все залежить від того, наскільки вміло іспанські політики зможуть врегулювати цю кризу", – пояснив Яременко.

Він також додав, що заяви каталонських політиків про те, що їхні права "ущемляються", виглядають не серйозно. Адже це регіон має найвищий рівень автономії в Іспанії.

"Для України процес фрагментації країн-членів ЄС нічого доброго не несе, адже це послаблює Євросоюз. Але це той випадок, коли нам залишається тільки чекати", – додав Яременко.

Як відомо, 1 жовтня у Каталонії відбувався референдум про від'єднання від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Внаслідок сутичок між правоохоронцями та місцевими жителями під час референдуму кількість постраждалих перевищила 700 осіб.