7 місяців тому на дорозі, що веде до Севастополя, стався зсув ґрунту. Автомобілі скерували в об'їзд через село Поворотне. Для цього навіть відремонтували сільську дорогу. Тепер місцеві скаржаться на цілодобовий гуркіт від транзитного транспорту і на те, що водії не пригальмовують на пішохідних переходах.

Дорога вже, чесне слово, замучила. На тій стороні автобусна зупинка. От я, наприклад, коли маю нічні зміни, мушу півгодини простояти, щоб перейти дорогу,
– скаржиться одна з опитаних кримчанок.

Транспорту багато, тому виїхати з села складно. Після анексії півострова у вихідні дні автобус не курсує через Поворотне.

"Не курсують автобуси. В суботу люди ж звідси на роботу повинні їхати, комусь в лікарню потрібно. Власник автобуса сказав, що це не рентабельно. Ось уже три роки мучимось. Дитина захворіла, або дощ падає – за кілометр йдемо на зупинку", – розповіла жителька Поворотного.

Читайте також: Український підліток опинився в психіатричній лікарні після вимушеної подорожі до Криму

Добратись до Севастополя можна транзитним автобусом. Проте вартість проїзду становить 65 рублів (близько 27 гривень). Для більшості місцевих це дорого. До того ж, кримчанам є куди витрачати кошти, адже після анексії вони самі лагодять комунальні підпірні стінки, гуртожитки.

Жителі невеличкого села Поворотне почуваються, як на окраїні цивілізації. З побутових благ – лише вода і магазин. У селі немає ні газу, ні центральної каналізації. Не працюють вуличні ліхтарі, немає школи та дитсадка. З розваг – кілька дитячих майданчиків.

Позакривали все. Раніше були клуби, дискотеки, секція рукопашного бою. Молоді нема куди йти. Всі спиваються,
– заявив один із жителів села.

Провести каналізацію і газ селянам обіцяють перед кожними виборами. Люди ж чекають, коли на трасі Севастополь – Сімферополь відремонтують зсувну ділянку. Тоді хоча б транзитний транспорт не турбуватиме село.

Повний випуск програми "Крим. Реалії" дивіться тут.