Столиця Кіпру Нікозія блокує санкції проти Російської Федерації. Про це у Twitter повідомив журналіст видання "Радіо Свобода” Рікард Йозвяк.

Цікаво Білорусь підготувала санкції проти сусідніх держав, їх введе й Росія

Він розповів у своєму дописі, що Кіпр блокує санкції проти осіб, відповідальних за будівництво Керченського мосту та кібератаки на Бундестаг у 2015 році.

Що відомо про кібератаку на Бундестаг

З 30 квітня по 20 травня 2015 року тривала хакерська атака на Бундестаг. Тоді зловмисники змогли отримати доступ до щонайменше 16 гігабайтів даних. Серед них були й масштабні архіви листувань депутатів німецького парламенту.

Німеччина підозрює в атаці хакерську групу APT28, також відому як Fancy Bears, яка пов’язана з російською владою та здійснює кібератаки на державні, інформаційні, військові та інші структури країн.

Ця ж група повторила свою атаку на сервери МЗС і Міноборони Німеччини у березні 2018 року.

Читайте також Дали команду "фас", і вони гавкнули, – Лукашенко погрожує закрити кордони з країнами Балтії

У зламі комп’ютерних систем підозрювали росіянина Дмитра Бадіна, який виконував хакерську атаку на замовлення Головного розвідувального управління РФ. На його арешт у травні 2020 року Федеральна прокуратура Німеччини видала міжнародний ордер.

Глава МЗС Німеччини у серпні 2020 року повідомив, що Німеччина планує накласти санкції на громадян Росії, причетних до кібератак на Бундестаг, після завершення літніх канікул.