Чи можуть окупанти оточити Соледар

Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Він наголосив, що місто важко оточити, бо Соледар "притиснутий" до природного рубежу оборони – річки Бахмутка.

Важливо Наступні 24 години будуть критичними, – військовий ЗСУ про реальну ситуацію в Соледарі

За його словами, ця річка виходить з Бахмута і впадає в річну Сіверський Донець, водночас вздовж річки зі східного боку йде залізнична дорога з Бахмуту, а на західному боці – шосе.

Тому Соледар дуже важко оточити, якщо не форсувати річку. А це практично нереально, бо за річкою – ще один укріпрайон, який ЗСУ добре утримувати з лівого берега,
– заявив Світан.

Експерт прокоментував і оперативне оточення міста, коли війська окупанта "обрізають" лінії поставки. На його думку, це теж зробити проблемно, адже за Соледаром є сільські дороги, тож повністю оточити місто неможливо.

Полковник ЗСУ зазначив, що росіяни вирішили форсувати річку Бахмутку не з боку Бахмута, а біля Соледару, але це не те місце, де вони можуть виконати якісь позитивні дії.

Яка ситуація в Соледарі

Як розповів військовий експерт, росіяни наступають на Соледар, але ЗСУ їх зупинили. "В районі міста окупанти вперлися в соляні шахти і пройти далі вони не можуть", – вважає військовий експерт.

Росіяни в Соледарі зупинені, ведуться бої. Лінії фронту, як такої – всередині міста, не існує. Тому ви значити щось неможливо, поки не закінчаться бої. ЗСУ Соледар лишати не збираються, адже “за спиною” міста гарний укріпрайон – річка Бахмутка,
– підсумував Світан.

Він наголосив, що в росіян через кілька днів "пропаде бойовий запал", і вони "відточаться", використавши снаряди, які для цього накопичили.

Дивіться повне інтерв'ю з Романом Світаном: відео


За його словами, це більше інформаційний вкид.

"Росіяни останні кілька місяців не могли знайти приводів, щоб виправдати мобілізацію в Росії. Не було ніякої перемоги, тому окупанти вибрали таке невелике містечко – Соледар. Тож, це більше інформаційна кампанія, яка йде на російську аудиторію", – зауважив Світан.

Але чим все закінчиться – побачимо вкінці тижня. Військовий експерт вважає, що це стане зрозуміло в найближчі кілька днів.

"Але все залежитиме від рішення українського командування – утримувати окупантів в Соледарі, відкинути їх з міста чи втримувати рубіж річки і залізничної дороги в Соледарі", – додав він.

Що відбувається у Соледарі: коротко

  • 11 січня у Генштабі повідомили, що попри свої намагання взяти місто під контроль, наразі окупанти зазнають там великих втрат. Бої тривають.
  • Також речник Східного угрупування військ Сергій Череватий зазначив, що зараз на цей напрямок противник кинув "найелітніші" та найбільш навчені підрозділи ПВК "Вагнера".
  • В Інституті вивчення війни заявили, що кухар Путіна Пригожин використовує Соледар, щоб зміцнити репутацію вагнерівців як "ефективної бойової сили" та власного авторитету.