Про це 24 Каналу розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, російські окупанти зосередили потужні сили на Соледар. Там воюють найпрофесійніші підрозділи з ПВК Вагнера. Але місто не перебуває під контролем російських загарбників.

До теми Тривають важкі бої: у ЗСУ розповіли про ситуацію в Соледарі та спростували фейки росіян

Є можливість доставляти боєприпаси для ЗСУ

Як наголосив Череватий, українські військові ведуть бойові дії в місті. Є можливості доставляти провіант, озброєння та боєприпаси безпосередньо до підрозділів.

Ввечері 10 січня російські окупанти почали поширювати відверту брехню та дезінформацію, що вони нібито захопили Соледар та оточили українських військових. Там навіть показали ватажка ПВК Вагнера Євгєнія Пригожина. Череватий підкреслив, що ця інформація – фейк.

До теми – що відбулося в Соледарі за ніч: дивіться відео

Українські війська не перебувають в оточенні і ведуть бойові дії в місті. Вони продовжують нищити окупантів.

Ситуація в Соледарі під контролем головнокомандувача та командувача Східного угруповання військ. Шукаємо оптимальні шляхи для покращення оперативно-тактичної ситуації на цій ділянці фронту,
– наголосив Череватий.

Яка ситуація в Соледарі: коротко

  • Упродовж останніх днів російські окупанти зосередили свої зусилля на захопленні Соледара Донецької області. Вони намагаються взяти місто в оточення, однак ЗСУ продовжують відбиватися.
  • Як раніше пояснив Сергій Череватий, це був досить прогнозований маневр. Окупанти атакували Соледар упродовж багатьох місяців на рівні з Кліщіївкою, Бахмутським, Бахмутом тощо.
  • Певні тактичні успіхи російські окупанти досягли в Соледарі. Однак їм не вдалося системно прорвати українську оборону.
  • Нещодавно власник ПВК Вагнера Пригожин опублікував фотографію нібито з соляної шахти в Соледарі. Вона виявилася фейком. В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ рознесли цю брехню.