Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із Київським міжнародним інститутом соціології.

Читайте також: Скільки українців вірить у повернення Криму: дані опитування

Так, на 79% населення заявили, що саме корупція є тією проблемою, яка найбільше заважає Україні розвиватися. При цьому 28% опитаних з варіантів допомоги від ЄС обрали тиск на керівництво держави для ефективного проведення реформ. У східних областях аналогічну відповідь дали лише 5,7% – такими є результати ще одного опитування, проведеного центром "Нова Європа".

Також значна кількість респондентів підтримали варіант припинення фінансування Євросоюзом України. Так, відповідь "ЄС повинен припинити давати гроші, бо їх розкрадають" підтримали 16,5% опитаних, до того ж тут Схід і Захід, Північ і Південь показали приблизно схожі результати. Натомість дослідження показало, що лише 7,1% опитуваних обрали відповідь "ЄС має давати Україні більше грошей".

Окрім корупції, однією з основних причин відсутності динамічного розвитку держави українці вважають війну на Донбасі – такий варіант обрали 55% опитаних. Поширеними були відповіді щодо олігархічного засилля в економіці – 32% та відсутності професіоналів у владі – 30%.

Дивіться також: Скільки українців готові відстоювати територіальну цілісність зі зброєю в руках: опитування

Опитування провели 16–28 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Всього опитали 2041 респондент віком від 17 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.