Про це написав секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов. Він зазначив, що окупантам замість Нюрнбергу пропонують підписання угоди і рукостискання.

До теми На Сході окупанти застосовують заборонену хімічну зброю: ВМС розповіли важливі подробиці

"Українська кров на руках Путіна не завадить business as usual? Дивна логіка підкилимної дипломатії, час якої скінчився", – сказав Данілов.

На що можуть сподіватися окупанти

Як наголосив секретар РНБО, не Росія має отримати гарантії безпеки, а світ, якому вона загрожує. Він пригадав, що коли країна не має зброї, то вона не становить небезпеку. Це показав досвід Будапештського меморандуму 1994 року.

На думку Данілова, Росія має бути денуклеаризована й демілітаризована, а тоді це стане найкращою гарантією миру. Секретар РНБО зазначив, на що можуть розраховувати росіяни.

Єдина гарантія – це гуманізм європейської судової системи, після вироку в Гаазі не передбачено смертної кари, – заявив Данілов.

Що відомо про заяву Макрона

  • Французький президент вважає, що Європа має будувати майбутню архітектуру безпеки, де Росія хоче отримати гарантії. На думку Макрона, це потрібно, бо Владімір Путін постійно говорив про страх НАТО перед своїми кордонами.
  • Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що "вимога Росії щодо "гарантій безпеки" – це частина великої інформаційної операції.
  • Аналітики ISW зазначили, що окупанти намагаються показати НАТО провокатором вторгнення в Україну.