Яка погода буде до кінця липня

Синоптики прогнозують теплу, проте дощову погоду наприкінці липня. В останній тиждень липня сонце чергуватиметься з дощовими хмарами як у західних, так і у східних регіонах, повідомляє 24 канал.

Дивіться також Яким буде серпень в Україні: прогноз погоди від синоптиків

Так, останні дні липня хоч і будуть дощовими, але й дуже теплими, температура буде на рівні +27...+31 градуса.

Серпень

Температура повітря

У серпні середня місячна температура в Україні очікується в межах +19… +24 градусів (в горах +16…+17 градусів). Це на 1 – 2 градуси тепла вище середніх багаторічних значень. Таку погоду у серпні спрогнозували синоптики Укргідрометцентру.

Заморозки на поверхні ґрунту ймовірні наприкінці місяця в Україні, крім південних та більшості центральних областей,
– додають синоптики.

Опади

За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується у межах 33 – 84 міліметрів, у Карпатах до 122 міліметрів, що в межах середніх багаторічних значень.

Прогноз народного синоптика

Більш детальний прогноз на серпень раніше зробив народний синоптик Леонід Горбань. За його словами, 2 серпня в Україні очікуються невеликі дощі на сході та півдні. Після цього настане суха і спекотна погода. До 11 серпня температура коливатиметься в межах від +26 до +33 градусів тепла вдень, і від +18 до +20 вночі.

Вже у середині місяця обіцяють дощі, а з 20-х чисел в Україну прийде довгоочікувана прохолода.

  • З 23 серпня температура знизиться до +20...+22 градусів вдень, а вночі до +12...+13.
  • На півдні буде трохи тепліше – до +25 вдень, і +16...+18 вночі.

В останні дні місяця температура повітря ще більше знизиться.

Яким був серпень у попередні роки

  • У серпні середня місячна температура повітря зазвичай складає +17… +20 градусів тепла, на півдні та південному сході країни – +21… +23 градуси, в гірських районах – +16… +17 градусів.
  • Абсолютний максимум температури повітря становить +34… +41 градуси, у Луганській області місцями +42 градуси, в гірських районах +26…+33 градуси.
  • Абсолютний мінімум – +1…+7 градусів, на півдні до +11 градусів, у західних, північних, східних та Запорізькій областях місцями 0… -2 градуси.
  • Середня місячна кількість опадів складає у південній частині 27 – 59 міліметрів, на решті території 35 – 76 міліметрів, в Карпатах та на Прикарпатті до 145 міліметрів.