Чинний президент Білорусі вчергове став на захист не активістів, а ОМОНівців. Про це повідомляє "БелТА".

Важливо Лукашенка зламали: кілька висновків із сьогоднішньої наради диктатора

Лукашенко про вуличні заворушення

Очільник Білорусі зауважив, що нападати зі спини на бійців ОМОНу – це підступно. Однак Лукашенко не згадав про сотні затриманих білорусів, які вийшли на мирні демонстрації та були затримані ОМОНом. "Забув" Лукашенко і про 5-річну дівчинку, яка стікала кров'ю на руках у батьків після того, як їхню автівку розтрощили силовики.

Якщо вже людина впала і лежить, його не треба бити. Тобто повинні бути певні гальма. Це підступно, коли заїжджають зі спини та б'ють цих хлопців – міліціонерів,
– заявив Лукашенко.

Дії міліції та ОМОНу Лукашенко називає "захистом громадян". Президент Білорусі закликав батьків стежити за своїми дітьми. Якщо батьки не можуть цього зробити, то за виховання візьметься влада.

"Я розумію, що деякі батьки у віці 16 – 17 років часом вже не керують своїми дітьми, особливо хлопчиками. Ну, так ви зверніться до нас, ми допоможемо: поговоримо, займемо цих дітей", – повідомив Лукашенко.

Актуально ОМОН під будинком уряду Білорусі опустив щити, протестувальники обіймають бійців: відео

Вчергове Лукашенко заявив, що до протестів у Білорусі причетні люди з-за кордону. Насамкінець очільник Білорусі наказав людям "зупинитися, взяти голову в руки й заспокоїтися".

Протести у Білорусі: головне

  • Протести у Білорусі тривають вже шостий день. Люди вийшли на вулиці після оголошення результатів президентських виборів.
  • Річ у тім, що білоруси не згідні з результатами та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота також поділяє цю думку.
  • Під час мирних акцій ОМОНівці жорстоко розганяють людей, застосовують світло-шумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Тим часом міжнародна спільнота почала активно обговорювати можливість накладання санкцій на чинного Президента Білорусі Олександра Лукашенка.
  • До прикладу, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала запровадити санкції проти Білорусі через порушення демократичних цінностей і прав людини.