Про те, які саме об'єкти нерухомості підбиратимуть покупці, що в дефіциті та які тенденції 2021 року лише посиляться – сайту 24 каналу розповіли експерти.

Читайте Нерухомість-2022: що буде з цінами та коли краще купувати і продавати житло

Що шукатимуть покупці

Раміль Мехтієв, СЕО девелоперської компанії ENSO, впевнений, що найбільшим попитом у 2022 році користуватимуться ті об'єкти, які відрізнятимуться якісним плануванням, сучасними архітектурними рішеннями та продуманим наповненням.

Одна з тенденцій 2021 року, яка наступного року лише посилиться, – це підвищений попит на формат самодостатнього інфраструктурного комплексу для життя і роботи. Коли поряд із будинком розташовані офіси, коворкінги, спортивні центри, дитсадки, медзаклади, ТРЦ та рекреаційні зони (внутрішні сквери, парк, ліс, водойма),
– зазначив Мехтієв.

Він додав, що популярними є квартири з терасами – цей тренд залишиться цьогоріч. Крім того, 2021 року подібні об'єкти навіть були в дефіциті, оскільки досвід епідемії та локдаунів чітко дав зрозуміти, що домівка – це не лише місце для сну.

Важливо Ціни на нерухомість зросли на 40% за 2 роки: чи чекати обвалу ринку

Запити покупців

Кухні-вітальні є одним із запитів українців при виборі житла / Фото Pixabay

Богдан Серотюк, співвласник та керуючий партнер InCo home, зазначив, що значну частку ринку займатиме "економклас". Він пояснив, що квартири у житлових комплексах із елементами торгово-розважальних, сервісних та рекреаційних функцій дорогі як за вартістю, так і в обслуговуванні. Тому наразі не передбачається суттєве зростання попиту на подібне житло.

Єдине, що зможе відчутно прискорити зростання ринку, – довгострокове (від 10 років) іпотечне кредитування з фіксованою ставкою до 5%. Все, що спостерігаємо зараз на українському ринку житла за участю банків, – це докредитування різниці в межах 10 – 20% вартості при купівлі житла,
– пояснив Богдан Серотюк.

Також цікаво знати – скільки коштуватиме долар до 2024 року: дивіться відео