Так, з 3 лютого Токіо запроваджує додаткові санкції проти російських компаній та приватних осіб, а також розширює експортні обмеження. Про це стало відомо 27 січня.

Читайте також Кожна п'ята компанія на межі банкрутства: у Кремлі не здатні зупинити економічний колапс

Хто потрапив до санкційного списку

Згідно з повідомленням МЗС, Японія розширила санкції щодо 22 фізичних осіб з Росії. Також експортні обмеження наклали на 49 компаній.

До санкційного списку потрапили:

  • міністр юстиції Константін Чуйчєнко,
  • дитячий омбудсмен Марія Львова-Бєлова,
  • голова ЦВК Елла Памфілова,
  • віце-прем'єри Дмітрій Чернишеко та Андрєй Бєлоусов,
  • заступник міністра оборони Міхаіл Мізінцев,
  • генерали російської армії та гауляйтери, призначені загарбниками на тимчасово окупованих територіях.

До підсанкційних компаній потрапили авіабудівна корпорація "Іркут", Московський машинобудівний завод "Авангард" та інші.

Зауважимо, що з 3 лютого Японія забороняє поставки товарів 49 організаціям у Росії, які можуть бути використані для посилення її військового потенціалу. Цікаво, що серед іншого, йдеться і про вакцини та медичне обладнання.

Що кажуть на це в Росії

Ворожі ЗМІ вже поширили інформацію про нові санкції. Поскаржилися, що заборону наклали на "вакцину, імунотоксини, а також сировину для бактеріальних засобів військового призначення".

Загалом у санкційному списку понад 80 найменувань. Серед них обладнання для атомних об'єктів, розвідки нафти і природного газу, сльозоточивий газ та навіть порошок для зняття відбитків пальців.