Інцидент стався у понеділок, 3 червня, на півночі Японії. Один із винищувачів попросив у диспетчерів аеропорту дозвіл на екстрену посадку.

Дивіться також Японський зонд SLIM не зміг пережити чергову ніч на Місяці – його місію, ймовірно, завершено

Винищувачі виконували тренувальний політ

Два винищувачі F-35A виконували тренувальний політ з авіабази Місава.

У аеропорту Аоморі повідомили, що пілоти благополучно приземлилися на летовищі після того, як в одного з винищувачів виникла невизначена механічна проблема, через яку було здійснено екстрену посадку. Представники аеропорту також додали, що їхня злітно-посадкова смуга була закрита приблизно на 20 хвилин, перш ніж її робота повернулася до нормального режиму.

Японські офіційні особи повідомили, що ніхто унаслідок інциденту не постраждав. А от Військово-повітряні сили оборони Японії відмовилися надавати деталі інциденту та називати причину аварійної посадки.

Втретє за останній час у японських пілотів виникають проблеми

У AP додали, що подібні проблеми, пов’язані з льотною підготовкою японських військових, виникають не вперше.

Так, у квітні два вертольоти ВМС Японії SH-60K Seahawk розбилися в Тихому океані на південь від Токіо. Вони зіткнулися під час нічних тренувань з боротьби з підводними човнами. Тоді загинув один член екіпажу, а семеро вважаються зниклими безвісти.

А у травні транспортний літак C-2 з 8 людьми здійснив аварійну посадку в цивільному аеропорту в центральній Японії після того, як під час тренувального польоту відкрилося вікно кабіни. Повідомлень про пошкодження чи постраждалих тоді не надходило.

У Португалії під час авіашоу зіткнулися 2 літаки

  • У Португалії у неділю, 2 червня, під час авіашоу зіткнулися 2 літаки. Вони виконували трюки. Після цього зіткнення скасували Beja AirShow – найбільший авіафестиваль у країні.
  • Унаслідок зіткнення іспанський пілот одного з літаків загинув, а інший, який був громадянином Португалії, отримав легкі поранення.
  • В мережі також з'явилося відео глядачів шоу, на якому видно групу з 6 літаків у польоті. Один із них підіймався вгору і, ймовірно, торкнувся до іншого, а потім впав на землю. Також незадовго до катастрофи очевидці звернули увагу на дивні звуки, які було чутно від одного з цих літаків.