Водночас українські сили мають дуже потужні укріпрайони, які споруджувались в Авдіївці майже 10 років. Про це 24 Каналу сказав генерал української армії, голова Служби зовнішньої розвідки (у 2005 – 2010 роках) Микола Маломуж, додавши, що через це ворогу буде дуже важко наступати на місто.

До теми Росіяни контрнаступають на Півдні й під Бахмутом: як за тиждень змінилась карта фронту

ЗСУ маневрує

Якщо ворогу й вдалось незначно просунутись в Авдіївці, то завдяки тому, що поблизу міста розташовані невеличкі населені пункти, які дозволяють це зробити.

Однак українські сили маневрують, а тому не йдеться про фронтальний "відступ". ЗСУ відходить, а потім завдає ударів по ворогу з флангів. Напередодні (25 листопада – 24 Канал) наші захисники проводили контратаки та навіть просунулись на декілька сотень метрів,
– наголосив генерал української армії.

Ситуація в Авдіївці дуже напружена. Ворог намагається оточити місто та наступає з трьох боків:

  • з фронту;
  • з півдня;
  • з півночі.

Путіну потрібно звітувати

А втім, ворог має сьогодні надзвичайно високий рівень оснащення військовою технікою, боєприпасами, а також має велику кількість живої сили.

Також Владімір Путін поставив завдання російській армії захопити Авдіївку найближчим часом. Очільнику Кремля потрібно звітувати про те, що він нібито має перевагу на фронті, досяг якихось "перемог" напередодні виборів (президентські вибори в Росії мають відбутися у березні 2024 року – 24 Канал). А світу Путін спробує показати, на думку Маломужа, що Україна буцімто не має перспектив наступу.

Але у Путіна нічого не вийде. Українські захисники виконують два завдання: тримають Авдіївку та ліквідують величезну кількість живої сили та військової техніки противника. За останню добу росіяни втратили 610 вбитими. А протягом 25 днів втрати окупантів складають в розмірі приблизно 5 бригад,
– зазначив він.

Це означає, що професійний резерв ворога закінчується, і все частіше на штурми росіяни кидають мобілізованих, найманців, зеків.

Як ЗСУ протистоять ворогу поблизу Авдіївки: дивіться відео

Можемо контратакувати

Українським військовим дуже важко в Авдіївці, але ЗСУ мають оперативно виграшніші позиції, а також, хоч і важкі, логістичні шляхи.

Крім того, командування ЗСУ може спланувати операції, які відкриють можливості завдати ворогу ударів з флангів, і ситуація може перетворитись на контрнаступ ЗСУ та великі штурми аж до Донецька.

"Є різні варіанти. Ворог через великі втрати не зможе захопити Авдіївку. Українські ж сили мають перспективи не тільки відбивати окупантів та маневрувати, але й контратакувати, а можливо, організувати операцію, зокрема, на Півдні", – припустив Микола Маломуж.

Росіяни продовжують зазнавати значних втрат на фронті

  • За останню добу було ліквідовано 1070 окупантів. А починаючи з 24 лютого 2022 року загинуло 324 830 російських бійців.
  • Крім того, противник має величезні втрати у військовій техніці: танків – 5513 (+11 за останню добу) одиниць, бойових броньованих машин – 10279 (+16) одиниць, артилерійських систем – 7874 (+23) одиниці, РСЗВ – 907 (+2) одиниць, засоби ППО – 597 (+1) одиниць, літаків – 323 (+0) одиниці, гелікоптерів – 324 (+0) одиниці, БпЛА оперативно-тактичного рівня – 5901 (+93) одиниця, крилатих ракет – 1565 (+0) одиниць, кораблів /катерів – 22 (+0) одиниці, підводних човнів – 1 (+0) одиниця, автомобільної техніки та автоцистерн – 10288 (+29) одиниць, спеціальної техніки – 1113 (+1) одиниць.
  • Водночас шалені втрати росіяни зазнають поблизу Авдіївки. Українські захисники за добу (від 22 листопада до 23 листопада – 24 Канал) ліквідували 3 російські танки та 7 інших броньованих машин. Загалом 80% техніки ворог втрачає саме у районі Авдіївки.