Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш розповів в ефірі телемарафону, що Україні потрібно більше ракет. Про це після масованої атаки по Україні 11 квітня говорив й президент Володимир Зеленський, пише 24 Канал.

Дивіться також Кулеба розповів, що могло би убезпечити Трипільську ТЕС

Що кажуть в Повітряних силах ЗСУ про потребу ракет для Patriot та Iris-T

Наші партнери знають про нашу потребу. Вони знають, скільки в нас є ракет, скільки нам необхідно ще. Однак не варто піддаватись паніці, оскільки ви бачите й сьогоднішній результат, як відпрацювали наші мобільні вогневі групи,
– розповів речник.

Ілля Євлаш зауважив, що наші військові збили 16 з 17 "Шахедів". У ніч проти 11 квітня Збройні Сили України збили 16 з 20 ракет Х-101/Х-555 та майже всі 40 дронів, дві з чотирьох ракети Х-59.

"Звісно, що "Кинджали" збивати досить складно. Це не звичайна зброя, не крилаті ракети, які вдається збивати навіть нашим вогневим групам. Тому це надзвичайно складна ціль. Для цього нам необхідна велика кількість Patriot. Це єдина зброя, яка може наразі ефективно протистояти потужним засобам повітряного нападу ворога. І звісно ж ми дуже очікуємо на постачання нашими партнерами цих систем ППО", – заявив речник Повітряних сил ЗСУ.

Що написав Рьопке

  • Військовий оглядач видання Bild Юліан Рьопке написав, що "в Україні закінчилися ракети Patriot та Iris-T. Також вичерпано або знищено більшість інших запасів засобів протиповітряної оборони". Він також зауважив, що на складах країн Заходу є сотні необхідних для України систем і тисячі ракет.
  • Варто зазначити, що Україна справді просить ще більше систем Patriot. Володимир Зеленський пояснив, що Україні для повного захисту потрібно 25 систем Patriot по 6 – 8 батарей в кожній.
  • Щодо військового оглядача німецького таблоїда Юліана Рьопке, то він неодноразово вдавався до маніпулятивних заяв та вкидів щодо України. Так, він цинічно "критикував" президента Зеленського та головнокомандувача ЗСУ Залужного через те, що вони "надто бережуть людей". Він писав, що саме тому контрнаступ України просувається "повільно".
  • Ба більше, він стверджував, що нібито контрнаступ у Херсонській області нібито "провалився". Оглядач написав не одну статтю, на яку потім посилаються російські пропагандисти.