Через неможливість України експортувати своє зерно у багатьох країнах можуть виникнути дуже серйозні проблеми з продовольством. Окупантів це не надто хвилює – вони заблокували наші порти у Чорному морі, через які здійснювалися основні постачання для інших країн.

Читайте також ЗСУ здійснили контрнаступ на Півдні: окупанти зазнали суттєвих втрат

ЄС готовий до захисту суден із зерном

Відомо, що розблоковувати Чорне море російські окупанти не мають жодного наміру. Хоча підходити до берегів України ворог вже боїться: після того, як ЗСУ отримали протикорабельні снаряди, вслід за крейсером "Москва" може піти увесь їхній флот.

Утім, відсутність українського зерна на глобальному ринку може спричинити справжню продовольчу катастрофу. Європейський Союз не готовий до такої серйозної кризи, тому хоче будь-що допомогти зерну з України потрапити в інші країни.

В Брюсселі навіть почали розглядати варіант із залученням військових кораблів. Вони мають вирушити до Одеси та забезпечити охорону суднам, які будуть перевозити українське зерно. В ЄС сподіваються, що росіянам вистачить глузду не нападати на їхні військові судна та не оголошувати війну усій Європі.

Продовольча криза: що відомо

Згідно з оцінкою ООН, через неможливість України експортувати своє зерно у багатьох країнах почнеться дуже серйозна продовольча криза, імовірний навіть голод. Також відомо, що російські окупанти вкрали багато українського зерна та відправили його у Сирію.

Світ наляканий кризою, яка майже неминуча, тому розглядає безліч варіантів, які дозволяють Україні експортувати зерно. Навіть лунали заяви про те, щоб частково послабити санкції проти Білорусі та Росії, аби тільки українське зерно вирушило на глобальний ринок.

Зараз зрозуміло, що єдиний реальний варіант, який відверне кризу – розблокування українських портів, тому Європі та світу варто зосередити свої зусилля саме на цьому напрямку.

Нагадаємо, Чорне море блокують російські кораблі. Після втрати крейсера "Москва" вони бояться підходити близько до наших берегів, але регулярно обстрілюють мирні українські міста крилатими ракетами.

Війна Росії проти України: коротко про останні події

  • Секретар Комітету Верховної Ради з нацбезпеки Роман Костенко повідомив про те, що російські окупанти накопичують сили для наступу на Запоріжжя. Ситуація загрозлива, тому кожен день зволікання щодо надання ЗСУ зброї може мати великий вплив на історію війни.
  • Російські окупанти знову здійснили обстріл Миколаєва. На жаль, росіяни забрали життя мирної українки, ще 6 людей постраждали.
  • Наші герої продовжують активно знищувати рашистів та їхнє командування. Війна проти України стала останнім життєвим спогадом російського підполковника Олександра Досягаєва. Він командував десантно-штурмовим батальйоном 104 десантно-штурмового полку. Окупантам варто пам'ятати про те, що така доля чекає на кожного росіянина, який перетнув український кордон зі зброєю в руках.

Відео, яке вас зацікавить – російські кораблі почали втікати з Чорного моря