Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано під час брифінгу у Брюсселі. Він спробував пояснити, чому склалася така ситуація на кордоні Польщі та Білорусі.

Важливо Дуда розповів про роль білоруських силовиків на кордоні з Польщею

За словами Стано, режим самопроголошеного президента діє через свої дипломатичні установи, щоб вмовляти громадян інших країн приїхати до Білорусі, обіцяючи їм подальший шлях до ЄС.

Як режим Лукашенка проводить ці неприйнятні і власне незаконні операції? Вони спілкуються з потенційними мандрівниками через офіційні канали, такі як білоруські консульства, посольства тощо, які видають візи. Вони кажуть: ви можете приїхати, вам буде надано транспорт до кордону,
– розповів Стано.

Він додав, що європейські чиновники найближчим часом відвідають кілька країн, з яких приїжджають мігранти до Білорусі. Про які саме країни мовиться – наразі невідомо.

"Загалом, якщо люди отримують якусь інформацію нібито з офіційного джерела, то вони схильні вірити у неї. Тому для нас важливо не тільки інформувати про це країни, звідки їдуть мігранти, але й намагатися довести інформацію до людей. Часом навіть органи влади у цих країнах не знають про ситуацію", – додав Стано.

Актуально Лише біля одного з пунктів пропуску Польща нарахувала понад 4 тисячі нелегалів

Модель, за якою режим Лукашенка проводить свої дії, змушує людей вірити, що вони можуть приїхати в Білорусь і надалі продовжити шлях до ЄС.

Це частина нелюдського і навіть гангстерського підходу режиму Лукашенка. Він бреше людям і привозить їх до Білорусі із брехливими обіцянками легко потрапити в ЄС,
– сказав речник Єврокомісії.

Що цьому передувало