У листі голові ЄС лідери цих країн заявили, що проєкт покликаний захистити блок із 27 країн з населенням 450 мільйонів осіб.

Дивіться також Зеленський відвідає саміт ЄС у Брюсселі цього тижня, – Мішель

Країни, які межують з Росією та Білоруссю, вимагають посиленого захисту

Польща, Литва, Латвія та Естонія заявили, що потрібна фінансова підтримка всіх членів блоку для захисту від загроз з боку Москви.

Створення системи оборонної інфраструктури вздовж зовнішнього кордону ЄС із Росією та Білоруссю дозволить вирішити гостру та нагальну необхідність захистити ЄС від військових та гібридних загроз,
– мовиться у листі чотирьох лідерів.

Гібридні загрози є поєднанням військових і невійськових, а також прихованих і відкритих засобів, включаючи дезінформацію, кібератаки, економічний тиск і витіснення мігрантів через кордони.

Масштаб і вартість цього спільного проєкту вимагають цілеспрямованих дій ЄС для його політичної та фінансової підтримки,
– йдеться у листі.

Деякі дипломати ЄС оцінили вартість будівництва такої лінії оборони на землі вздовж 700-кілометрового кордону ЄС з Росією та Білоруссю приблизно 2,5 мільярда євро.

"Необхідно вжити надзвичайних заходів, оскільки зовнішній кордон ЄС має бути захищений військовими та цивільними засобами", – додали ініціатори проєкту.

Відомо. що лист обговорюватиметься на саміті в Брюсселі, який почнеться вже сьогодні, 27 червня.