Таку заяву зробила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. При цьому, вона наголосила, що про політичні переговори з бойовиками не мовиться.

Зверніть увагу Знову вимагають світового визнання: у "Талібану" опинилася зброя США

Переговори заради порятунку

Посадовиця зауважила, що з талібами "можна говорити". Мовляв, оперативні контакти зараз, у період кризи, є необхідними. Адже лише так можна обговорити питання, пов'язані з наданням сприяння людям в Афганістані Проте оцінювати бойовиків будуть, зважаючи на дії, а не слова.

У цьому випадку оперативні контакти необхідні, і завжди добре вести переговори, коли є можливість врятувати життя,
– наголосила фон дер Ляйєн.

Напередодні Верховний представник ЄС із питань дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Китай фактично визнає "Талібан", а Росія це скоро зробить. Євросоюз, на його думку, не повинен дозволити цим країнам поширити свій вплив на Афганістан.

Таліби хочуть міжнародного визнання

  • 19 серпня терористична організація "Талібан" заявила про створення "Ісламського емірату Афганістан". Саме у цей день країна відзначала День незалежності.
  • Речник бойовиків Забіхулла Муджахід підкреслив, що таліби прагнуть мати "хороші дипломатичні та торгові відносини з усіма країнами".
  • Режисерка Сахра Карімі, яка втекла з Кабула у Київ, переконана: якщо міжнародна спільнота визнає "Талібан", Афганістану настане кінець.