У ході розслідування стало відомо про нові деталі справи Борисова. Про це в етері телемарафону розповіла радниця з комунікації ДБР Тетяна Сапьян, передає 24 Канал.

Дивіться також ДБР викрило масштабну систему катування в’язнів в українських колоніях

Борисов міг виїхати за кордон

Тетяна Сапьян розповіла, що Борисов підозрюється у незаконному збагаченні на велику суму грошей. Йдеться про 140 мільйонів гривень, а також про його активи та активи сім'ї, які були набуті під час дії воєнного стану.

Впродовж довгого часу суд постійно зменшував суму застави, під яку міг би вийти колишній одеський військком. Зрештою, його звільнили під заставу 12 мільйонів гривень.

Втім, у слідчих з'явилася оперативна інформація, що після виходу із СІЗО Борисов планував виїхати за кордон.

Окрім цього, процес досудового розслідування також надав факт для оголошення йому ще однієї підозри – легалізації (відмивання) майна, здобутого незаконним шляхом.

"Тому, відповідно, коли він уже вніс заставу і залишив СІЗО, йому оголосили ще одну підозру", – пояснює речниця ДБР.

Вона також додала, що сьогодні, 30 травня, йому обиратимуть запобіжний захід.

Знову сторона обвинувачення буде просити утримання під вартою з альтернативою внесення застави, але уже у розмірі 142 мільйонів гривень,
– повідомила Сапьян.

Що відомо про справу Борисова

  • У 2023 році журналісти УП з'ясували, що родина Борисова купила в Іспанії нерухомість та автомобілі на мільйони доларів. Це сталося уже після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сам Борисов запевняв, що "не в курсі" про майно родини в Іспанії, а потім казав, що його дружина займається там роздрібною торгівлею, і він не втручається у її справи.
  • Втім, уже 22 липня 2023 року одеському ексвійськкому повідомили про підозру у незаконному збагаченні, самовільному залишенні місця служби та ухилянні від служби. Йому загрожувало до 10 років ув’язнення в разі обвинувального вироку.
  • Через два дні, 24 липня 2023 року, ДБР вперше затримало колишнього військкома. До цього Борисов намагався втекти від слідства, але 25 липня суд відправив Євгена Борисова під варту, а згодом арештував і його майно.