"Фурія Роха" вибила господарів турніру, а мрії Роналду розбиті: хто став півфіналістом Євро-2024

7 липня 2024, 09:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Протягом 5-6 липня визначились усі півфіналісти чемпіонату Європи-2024 з футболу. Чотири топові збірні змагатимуться за вихід у фінал турніру, який відбувається у Німеччині.

5 липня відбулись поєдинки, у яких Іспанія зіграла проти господарки Євро-2024 Німеччини, а Португалія Роналду зустрічалась із Францією Мбаппе. 24 Канал розповідає, як минули чвертьфінали чемпіонату Європи та хто продовжить боротьбу за трофей.

До теми Господарі попрощались із турніром, далі без Роналду: результати 1/4 фіналу Євро-2024 5 липня

Іспанія засмутила господарів Євро-2024

Перший півфіналіст Євро-2024 визначився у поєдинку Іспанія – Німеччина. Перша половина матчу закінчилась нульовою нічиєю. На старті другої 45-хвилинки Ольмо вивів іспанську збірну уперед 1:0. Асистував Ямаль.

Збірна Іспанії – у 1/2 фіналу Євро-2024 / Фото Getty Images

Німеччині вдалось врятуватись від поразки в основний час зустрічі лише під завісу матчу. Вірц із передачі Кімміха зрівняв цифри на табло 1:1. Гра перейшла в екстратайми. Додаткові 30 хвилин впевнено минали без ударів у площину воріт від обох збірних. Тому уболівальники вже готувались до перегляду серії пенальті.

Найочікуваніша футбольна подія року – Євро-2024 – вже розпочалася. Саме час збирати друзів та вболівати за свою збірну!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That's my spirit.

Однак інші плани були у Меріно. Півзахисник Реал Сосьєдад головою пробив повз Ноєра після подачі Ольмо, який записав у свій актив до гола ще й результативний асист. На 119-й хвилині "Фурія Роха" вдруге у цьому чвертьфіналі повела у рахунку 2:1.

Одним із найбільш спірних епізодів було влучання м'яча у руку Кукурельї після удару Мусіали у штрафній Іспанії. Але головний арбітр матчу проігнорував цю зустріч руки та м'яча.

Фінальний свисток зафіксував перемогу та вихід іспанської збірної у півфінал чемпіонату Європи-2024. Господарі Євро припинили боротьбу в 1/4 фіналу.

Відеоогляд матчу Іспанія – Німеччина

Франція зруйнувала мрії Роналду про трофей чемпіонату Європи

Суперник Іспанії став відомий у той же вечір, коли на поле вийшли футболісти Португалії та Франції. У цьому поєдинку команди не забивали ні в основний, ні у додатковий час. Гра перейшла у футбольну фортуну під назвою серія пенальті, до якої так і не дограли Іспанія та Німеччина.

Кріштіану Роналду покидає Євро-2024 / Фото Getty Images

Цього разу голкіперу Португалії Кошті не вдалось повторити успіх 1/8 фіналу, коли воротар Порту потягнув три пенальті словенців. Команди впевнено розпочали серію 11-метрових. Дембеле, Роналду, Фофана, Сілва та Кунде реалізували свої пенальті.

Першу похибку припустився Фелікс, який вийшов по ходу матчу на заміну та мав реальну нагоду забити. Жоау поцілив у стійку із позначки. Далі Баркола збільшив перевагу "Ле Бле" до 2:4. Хоч Мендеш і забив наступний пенальті Португалії, але реалізований 11-метровий Ернандеса вивів Францію уперед 3:5.

Складно було дивитись на ветеранів збірної Португалії Пепе та Роналду, для яких це Євро було останнім у кар'єрі. Колишній захисник мадридського Реала навіть не стримав сліз. Кріштіану ж тримався із усіх сил, аби тримати свої емоції усередині.

Французькі футболісти, зокрема Кіліан Мбаппе, лікували після виходу у півфінал Євро-2024.

Португалія – Франція: дивіться відеоогляд

Зверніть увагу! Півфінал Євро-2024 з футболу Іспанія – Франція відбудеться 9 липня на "Альянц Арені" у Мюнхені. Це буде 37-ма очна зустріч між цими збірними.

• Востаннє "Фурія Роха" та "Ле Бле" грали між собою у сезоні-2020/2021 у рамках фіналу Ліги націй. Той поєдинок закінчився перемогою французів із рахунком 1:2. У складі іспанців єдиний гол забив Оярсабаль, а Бензема та Мбаппе принесли звитягу збірній Франції.
  • Це буде п'ятий чемпіонат Європи, де іспанці зіграють проти французів. В 1/4 фіналу Євро-2012 Іспанія здобула перемогу з рахунком 2:0.

Англійці спіймали фортуну у свої руки

Розіграш чвертьфінальної стадії Євро-2024 продовжився 6 липня. У першому із двох поєдинків Англія зустрічалась із Швейцарією, яка в 1/8 фіналу сенсаційно вибила з турніру чинних чемпіонів Європи італійців (2:0).

Англія зіграє в 1/2 фіналу Євро-2024 / Фото Getty Images

Перший тайму був дуже нудним у виконанні обох збірних. Тому нулі на табло не стали несподіванкою. На 75-й хвилині Емболо сенсаційно вивів уперед "червоних хрестів" 0:1. Однак радість швейцарців тривала лише 5 хвилин, коли Сака зрівняв цифри на табло 1:1.

Поєдинок був переведений в екстратайми. Обидві збірні мали свої 100-відсоткові моменти, але так і не забили. Особливої уваги вартує постріл Шакірі у поперечину воріт Пікфорда.

Гра перейшла у серію пенальті, де точнішими були підопічні Саутгейта. Англійці реалізували усі свої 5 пенальті. Водночас Аканджі не забив перший 11-метровий гостей, переграти Пікфорда не вдалось. Наступні три пенальті швейцарців досягнули цілі, але цього було замало для виходу у півфінал Євро-2024 (5:3), куди попрямувала Англія.

Відеоогляд матчу Англія – Швейцарія

До слова. Джуд Беллінгем та Гаррі Кейн – головні бомбардири збірної Англії на Євро-2024 з футболу. Обоє забили по два голи.

• Нагадаємо, що найвищим досягнення в історії команди "трьох левів" є перемога на ЧС-1966. На чемпіонатах Європи англійці завоювали дві "бронзи" (у 1968-му та 1996-му). На минулому Євро-2020 збірна Англії стала віцечемпіоном, програвши у фіналі Італії по пенальті 2:3 (основний і додатковий час 1:1: Шоу – Бонуччі).

"Летючі голландці" Кумана дістались півфіналу

В останньому матчі 1/4 фіналу чемпіонату континенту зійшлись збірні Нідерландів та Туреччини. У цьому поєдинку визначився суперник Англії в 1/2 фіналу Євро-2024. Команди провели рівний перший тайм, створивши декілька небезпечних моментів. Однак лише один із них закінчився голом. На 35-й хвилині Акайдин несподівано вивів Туреччину уперед 0:1.

Збірна Нідерландів – у півфіналі Євро-2024 / Фото Getty Images

У другому таймі гра перевернулась із ніг на голову. Шість хвилин вистачило "помаранчевим", аби не лише зрівняти рахунок, а й вийти уперед 2:1. Спершу Де Врей змінив цифри на табло 1:1, а через декілька хвилин Гакпо, здавалось, забив свій четвертий гол на Євро-2024. Нападник "апельсинів" міг вийти в одноосібні лідери бомбардирських перегон. Але гол записали не на нього. Представники розгледіли, що останній дотик до м'яча був від Мюлдюра. Автогол Туреччини!

Підопічні Кумана вигризли свою путівку у півфінал Євро-2024. Туреччина поїхала додому.

Важливо! 10 липня відбудеться другий півфінал чемпіонату Європи-2024, у якому Англія зіграє проти Нідерландів (о 22:00 за Києвом).