Уже з 1 липня Європейський Союз відкриватиме свої кордони для туристів. Однак, не для всіх країн одночасно, наприклад США і Росія опиняться у списку "нев'їзних". Про це повідомляє американське видання The New York Times з посиланням на власні джерела у Європейській комісії.

Важливо знати Україна стала державою "червоної зони" через COVID-19

Проєкт з переліком так званих "нев'їзних" країн The New York Times отримав від людини, яка брала участь у його складанні. Справжність підтвердили у трьох інших джерелах.

За цим проєктом головним критерієм для відкриття кордонів Європейського Союзу для мешканців тієї чи іншої країни стане кількість нових заражень у країні за 14 останніх днів у відношенні до її населення.

Як складатимуть список країн, з яких дозволять в'їзд

Один список містить 47 країн – це ті, де рівень інфікування нижче середнього у Європі. В інший список входять 54 країни, а також країни з дещо гіршими показниками захворюваності, ніж в середньому по Євросоюзу. Кількість, яка перевищує норму – до 20 нових випадків на 100 000 осіб.

Радимо прочитати Онлайн-карта для подорожей у часи пандемії: куди пускають українців

Чому Україна може потрапити до "нев'їзного списку"

Україна може опинитися в переліку країн, із яких в'їзд до Євросоюзу заборонений. Принаймні про це наразі свідчить офіційна статистика МОЗ за останні два тижні, адже у цей період було виявлено понад 10 тисяч нових випадків інфікування.

Якщо взяти за чисельність населення України 41,8 мільйона людей (дані Державної статистики на 2019 рік – 24 канал), то показник нових випадків за останні 14 днів на 100 тисяч населення складає 25,6 – це більше, ніж у середньому в Європі.

Закриття кордонів у Європейському Союзі: головне

  • Заборону на в'їзд до Євросоюзу через пандемію ввели ще у березні. Спершу вона мала тривати 30 днів, після чого її продовжували. Останній термін наразі вказаний до 1 липня.
  • Наприкінці травня Єврокомісія порадила членам об'єднання країн відкривати свої кордони для негромадян Євросоюзу.
  • Відзначимо, що деякі країни ЄС, як наприклад Польща, Литва ,Чехія, дозволили в'їзд і видачу робочих віз для українців ще наприкінці квітня. Дозволено в'їжджати до країн ЄС також медикам, дослідникам, дипломатам.
  • Минулого тижня в Єврокомісії заявили, що окрім епідемічної ситуації ухвалювати рішень про відкриття кордонів для громадян третіх країн будуть і за принципом взаємності. Тобто якщо якась країна забороняє громадянам ЄС перетинати свій кордон, для неї відповідно, діятимуть такі ж правила.