Під час зустрічі прем'єрів країн Вишеградської групи у Любліні політики обговорили проєкт "Північний потік-2". Глава польського уряду Матеуш Моравецький заявив: енергетична солідарність ЄС вимагає зупинити роботу над "Північним потоком-2", пише "Укрінформ".

Зверніть увагу: Німеччина може зупинити будівництво "Північного потоку-2": причина

Ми вважаємо, що на цьому етапі енергетична солідарність ЄС вимагає припинення проєкту Nord Stream 2, оскільки він загрожує енергетичній солідарності і створює ситуацію ще більшої залежності Білорусі й України від Росії,
– заявив Моравецький

Глава польського уряду також наголосив, що ЄС наполягає на становленні європейської енергетичної солідарності, а не "формування німецько-російського альянсу над нашими головами".

"Північний потік-2": що варто знати

  • Газопровід "Північний потік-2" Росія почала будувати у 2015 році. Його маршрут з Росії до Німеччини проходить через Балтійске море в обхід України.
  • Наразі будівництво газопроводу завершене на 90%.
  • Будівництво "Північного потоку-2" Росія здійснює спільно з європейськими фірмами Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. США ввели проти них санкції.
  • Якщо "Північний потік-2" добудують, Росія транспортуватиме газ до Європи в обхід України. Щорічно транзит російського газу через українські труби приносить бюджету приблизно 3 мільярди доларів.