- Чому Закревська не вирішила чекати до 6 грудня?
Адвокат родин Небесної сотні Віталій Титич у прямому ефірі 24 каналу сказав, що у такий спосіб Євгенія Закревська вирішила привернути увагу до того тотального саботажу, що відбувався протягом тривалого часу.
Більше про те, хто така Закревська та чому вона голодує – читайте тут.
Він припустив, що неприйнята поправка стала останньою краплею. Але на його думку, ця поправка вже нічого не змінить.
- Про яку поправку йдеться?
До нового підрозділу Державного бюро розслідувань, яке займатиметься розслідуваннями справ Майдану, наразі входить близько 30 осіб. Однак вони не знайомі з усіма матеріалами справи. А взяти тих слідчих, які вже працювали над справою, зараз не можна.
Дивіться відео 24 каналу про День Гідності та Свободи:
Для переводу слідчих з Генпрокуратури до відповідного відділу необхідно внести зміни до законодавства. Поправку, про яку йдеться, має спростити процедуру переходу до ДБР слідчих, які вже знайомі із матеріалами справи. Поправку запропонували адвокати потерпілих у цій справі. Запропонували давно, але Верховній Раді тривалий час було не до неї.
Розслідування наразі юридично і фактично паралізовано. І це триває вже достатньо давно. Відбувається повна вакханалія з матеріалами справи, а слідчих звільнювали, посилаючись на норми, які не стосуються слідчих взагалі,
– заявив Титич.
Також адвокат додав, що вони намагаються не лише привернути увагу до розслідування злочинів на Майдані, але й зберегти ті здобутки, які є. Віталій підкреслив, що відомство Труби – це не те місце, де можна розслідувати справи злочинів, які були зчинені.
- Чи є перспектива покарати головних підозрюваних?
Покарати тих беркутівців, що втекли до Росії, можна за процедурою заочного засудження, припустив Титич. Для цього потрібно зробити декілька заходів, зокрема й внести зміни до законодавства.
Не вічно ж їм у Росії сидіти. Ба більше, говорячи про організаторів, вищу ланку – є можливість арештовувати їх активи. А це доволі серйозно,
– підсумував адвокат.
Що відомо про справу Майдану? Це – умовна назва всіх злочинів, які були скоєні під час Революції Гідності яка відбулась взимку 2013-2014 років. Всі вони умовно об'єднані в одну велику "Справу Майдану". Вона нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
Які посадовці вже отримали підозру:
- колишній президент Віктор Янукович;
- колишній міністр юстиції Олена Лукаш і її ексзаступники (Лукаш інкримінується корупційна діяльність, а не по справах Майдану);
- голова СБУ Олександр Якименко і його ексзаступники;
- колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка;
- колишній керівник київської поліції Валерій Мазан і його ексзаступник з громадської безпеки.