Як розповіли адвокати Miller Law Firm, котрі представляють інтереси Ігоря Мазепи, розмір застави скоротили з 45 мільйонів до 5 мільйонів гривень. Звернімо увагу, що він – один із чотирьох фігурантів у справі, яка стосується незаконного привласнення землі неподалік Київської ГЕС.

Читайте також У Львові спіймали правоохоронця, який "продавав" місця на службу до прикордонників

Від початку суму застави зменшили у 100 разів

Адвокати нагадали, що змогли зменшити заставу з 500 до 45 мільйонів гривень у суді першої інстанції. А від початку розгляду запобіжного заходу двома інстанціями, правозахисники домоглися, щоб розмір застави скоротився у 100 разів: з 500 мільйонів до 5, станом на 29 січня.

Затримання Мазепи: що відомо про справу

  • ЗМІ 18 січня почали писати про затримання Ігоря Мазепи. Сталося це на контрольно-пропускному пункті "Медика – Шегині". Тоді ж ДБР проводило обшуки в офісі компанії бізнесмена.
  • Пізніше інвестиційна компанія Concorde Capital підтвердила, що Ігоря Мазепу затримали. Сталося це тоді, коли він прямував до швейцарського Давосу на Всесвітній економічний форум.
  • За наявною інформацією, відкрили кримінальне провадження, яке стосується котеджних містечок, побудованих ще у 2013 році. Водночас у компанії Concorde Capital наполягали на тому, що обшуки ДБР проводило без ухвали суду. У компанії дії ДБР пов'язали "з позицією Ігоря Мазепи щодо тиску силовиків на бізнес".
  • Уже наступного дня у ДБР відзвітували, що затримали Ігоря Мазепу, його брата Юрія, а також двох інших фігурантів справи. Вона пов'язана з незаконним заволодінням землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. За даними ДБР, організатори відповідної оборудки пробували захопити 300 гектарів, які оцінюють у понад 1 мільярд гривень.