Мовиться про перевірки з 21 серпня до 21 вересня. Про це розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

До теми У Нідерландах звільнили чиновницю за критику COVID-паспортів

Прикордонники виявили понад пів тисячі підробних COVID-сертифікатів

За місяць прикордонники провели близько 300 тисяч перевірок COVID-сертифікатів в українців, які поверталися з-за кордону, а також в іноземців. Понад пів тисячі з них виявилися недійсними,
– запевнив Демченко.

Додав, що програмне забезпечення позначило як недійсні 575 сертифікатів із 290 тисяч – тобто менш ніж 0,2%.

Речник Держприкордонслужби пояснив, що частина документів "мала явні ознаки підробки" – тоді прикордонники передавали дані правоохоронцям, а у інших випадках – власників "проблемних" сертифікатів після повернення в Україну відправляли на карантин.

Останні новини щодо підробки COVID-сертифікатів

  • 24 вересня на Буковині чоловік сам виготовив міжнародний сертифікат вакцинації проти коронавірусу, однак процедури він не проходив. Все для того, щоб не перебувати на самоізоляції. Тепер йому загрожує штраф або до 2 років ув'язнення.
  • Раніше Віктор Ляшко пояснював, що підробка паспорту вакцинації можлива так само як і звичайного паспорту громадянина.
  • Координатор з вакцинації в Києві Василь Животенюк пояснив, що за підробку документу загрожує штраф – до 17 тисяч гривень тим, хто підробляє і розповсюджує фальшиві документи та у 850 гривень – для тих, хто користується. Крім того, до 2 років тюрми – для тих, хто сам підробив документ та 5 років – якщо ви такі сертифікати продаєте, якщо ви робите це групою осіб або є багато епізодів такої діяльності.