Про це розповів в інтерв’ю "Українському радіо" прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

До теми МАУ спецрейсом відвезе українських заробітчан до Німеччини: деталі

За його словами, світова криза стимулювала зростання попиту на працівників з України. Тож і європейські приватні компанії, і представники урядових організацій звертаються до України "з проханням допомогти з людьми для підсилення у різних сферах економіки".

Україна сьогодні стала в сильну переговорну позицію щодо своїх людей. Ми вперше отримали змогу забезпечити людям нормальні цивілізовані умови роботи в Європі,
– вважає Шмигаль.

Серед цих умов керівник українського уряду вказав:

  • Страхування,
  • Офіційну оплату праці,
  • Гідні умови проживання,
  • Гарантія лікування, зокрема й у випадку інфікування коронавірусом.

Ми ведемо перемовини, щоб контракти були не менш як на 3 місяці, бо для України важливо зупинити так званий "туризм", коли людина їздить на два тижні туди – назад,
– додав Шмигаль.

Саме через такий "туризм" в Україні може дуже швидко статися спалах коронавірусу, тож подбати слід не лише про людей, які поїдуть на заробітки, а й про тих, хто залишиться в Україні.

Шмигаль також нагадав, що уряд працює й над "створенням великої кількості робочих місць", що "важливо не лише для людей, які повернулися із заробітків, але й для тих, хто втратив роботу в Україні через карантин". Однак і уточнив при цьому, що на цих робочих місцях не буде "космічних зарплат".

Проблема заробітчан та закритого кордону: у чому суть

  • Більшість країн ще у березні закрили свої кордони для протистояння поширенню коронавірусу. Але зараз чимало з них готові приймати робітників і надсилають в Україну відповідні запити.
  • Позиція уряду: розглядати кожен такий запит окремо, а рішення приймати на основі епідеміологічної ситуації у конкретній країні та дотримання певних умов.
  • Загалом Кабмін розробив 5 етапів виходу з карантину, проте про відкриття кордонів інформації у плані уряду немає.

Новітнє кріпацтво Як влада стримує українців від закордонних заробітків

Кордон
Де можна перетнути кордон України / Інфографіка 24 каналу