У "санкційний" список Росії потрапили італійські Rai, La7, La Repubblica and La Stampa. Італійське МЗС зазначило, що ці ЗМІ "завжди надавали об'єктивну та неупереджену інформацію" про війну Росії проти України.

Дивіться також Чимало пропагандистів: Єрмак оприлюднив перелік путіністів, на яких наклали санкції ЄС

Цензура не зітре злочини Росії в Україні

МЗС Італії засудило заборону Росії на європейські ЗМІ і зазначило, що це не допоможе агресору стерти свої злочини.

Вирішивши застосувати руйнівне насильство в Україні. <...> Керівництво Росії вчинило дії, що суперечать міжнародному праву та всім принципам законності та цивілізованого співіснування. Все це не буде стерто шляхом введення заборон на італійські та міжнародні ЗМІ,
– написали в МЗС Італії.

У міністерстві додали, що застосовані санкції "не усувають і не пом'якшують наслідків жорстокої, руйнівної й незаконної війни".

  • Нагадаємо, що Москва запровадила обмеження на мовлення й доступ щодо 81 європейського ЗМІ із 25 країн Європи, а також загальноєвропейських медіа.
  • Зокрема у "чорний список" Кремля потрапили Politico, Euobserver Spiegel, Mundo, Repubblica, Liberation, France-Presse, Le Monde та багато інших.
  • Росія заявила, що це заходи у відповідь на рішення Ради ЄС від 17 травня про заборону її пропагандистських ЗМІ ("РИА Новости", "Известия" та "Российская газета").